No Name vyráží na turné

24.5.2010 | autor: Redakce PŽ

Populární slovenská skupina No Name vyráží na turné při příležitosti vydání alba „The Best of". Jako předkapela vystoupí ambiciozní formace Decode.it a pro hosty bude připraven bohatý doprovodný program. Na Igora Timka a No Name se můžete těšit 20. května 2010 od 19:00 hodin  v KD Metropol v Českých Budějovicích a  28. května na Zimním stadionu v Příbrami. Vstupenky lze zakoupit od 199 Kč v prodejní síti  www.ticketportal.cz.

Slovenská skupina No Name vznikla 26. srpna 1996, když se poprvé sešli čtyři zakládající členové: Viliam Gutray a tři bratři Igor, Roman a Ivan Timkovi. Cílem studentské kapely byla úspěšná hudební budoucnost, proto se přihlásili na regionální festival autorské písně Košický poklad ´96, kde zvítězili s písní „Môj kamoš". Vítězstvím dokázali, že jsou schopni reprezentovat Slovenskou republiku v mezinárodní soutěži Bratislavská lyra ´97. I když se zde neumístili na stupni vítězů, získali možnost spolupráce s uznávaným kytaristou Henrym Tóthem. Ten se později stal producentem jejich debutové desky No Name, která vyšla v roce 1998. Slovenský rozhlas poskytl kapele možnost nahrát další nahrávky. Ze šesti písní si vydavatelství Universal music Slovensko vybralo skladbu „Sa". Slovenská rádia zaujala ke skladbě pozitivní postoj, což bylo pro vydavatele dostatečným podnětem k podepsání smlouvy s kapelou No Name na pět alb.

Jako dobrý tah se zpočátku zdála volba vydavatele doplnit album o cover-verzi skladby „Kristínka iba spí", jejímž autorem je Peter Nagy. Kapele se o něco více pootevřeli dveře do slovenského hudebního průmyslu. Úspěch remaku byl natolik velký, že paradoxně kapelu zaškatulkoval. Po několika narážkách na takto získaný úspěch nezbylo kapele nic jiného, než ukázat veřejnosti, že je schopná žít vlastní tvorbou.

Mezi dodnes největší hity patří bezesporu „Ty a tvoja sestra", která se v hitparádě na Slovensku udržela celých 14 týdnů. Obrovský úspěch hitu vedl k dohodě s vydavatelem na vydání druhého alba „Počkám si na zázrak" pod producentem Jurajem Kupcem. Po úspěchu tohoto ala na Slovensku se skupina rozhodla zkusit štěstí i v Čechách. V roce 2001 se No Name setkali se zástupci českých rádií, aby rozhodli o tom, kterou píseň z tvorby nasadit. Zvítězila píseň „Žily" a No Name přinesla nevídaný úspěch. Po několik měsíců byla nejhranější skladbou u nás a umístila se i v pětici nejhranějších písní za rok 2001 v České republice.

Dnes má skupina 6 členů, vydala 8 alb a 1 DVD.

Kompletní informace o kapele a rozpis koncertů celého turné naleznete na oficiálních stránkách kapely.

http://no-name.sk/web.php

http://www.ticketportal.czAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.