S dobrým sluhou velmi nekoketujte

4.8.2014 | autor: Redakce PŽ

S dobrým sluhou velmi nekoketujte

O mobilních telefonech platí jedno zásadní - dobrý sluha, ale zlý pán. V dnešním uspěchaném světě je nám více než užitečný a díky němu můžeme vše vyřizovat v co nejkratším čase. Ale pokud tomuto malému pomocníkovi podáte byť jen prst, spolkne vám celou ruku.

Stále více lidí se stává na svých mobilních telefonech závislých a nejrizikovější skupinou jsou mladí lidé a podnikatelé. Průzkum Time Mobility Poll, což je jeden z nejznámějších světových průzkumů, na vzorku pět tisíc lidí z osmi zemí světa ukázal, že více než 80 procent z respondentů si bez mobilního telefonu neumí představit ani jeden jediný den. Průzkum také ukázal, že velká většina z nich si mobil odkládají přes noc tam, kde spí, aby na něj v případě potřeby dotáhli. Jak jsme již zmínili, mobily jsou pro nás dobrým sluhou, ale zlým pánem.

Pomáháš mi, nebo mi vládneš?

Jak zjistíte, zda si vás váš „malý pomocník“ už úplně podmanil? Zkuste si představit, jak vypadá vaše typické ráno. Jen co se probudíte, sotva rozlepí oči a už držíte v rukou mobil, prohlížíte seznam nepřijatých hovorů a kontrolujete pracovní e-maily? Tiskové zprávy, novinky, zprávy od zákazníků, podřízených či nadřízených? Zkrátka vše, co se ve virtuálním světě stihlo za tu noc nasbírat? Pokud jste na tyto otázky odpověděli kladně, máme pro vás trochu horší zprávu. Do moderního technologického světa jste vpadli velmi hluboko. Přitom odborníci varují, že ráno bývá člověk dehydrovaný, má nízkou hladinu cukru v krvi a tělo je ztuhlé. Dříve, než vynaložíme úsilí na jakoukoliv pracovní aktivitu a přečteme si více či méně nepříznivé zprávy, se musíme napít vody, rozhýbat kosti cvičením a nasnídat se. Člověku hned z rána neprospívají ani zprávy katastrofického rázu. Mysl je totiž v ranních hodinách velmi ovlivnitelná, a když si ráno přečteme zprávu o nějaké katastrofě, rozrušení může trvat i celý den. A tomu se říká špatná nálada.

Ušijte si služby na míru

Ve většině případů však nejde ani tak o závislost, obvykle je to jen nezdravý zlozvyk, kterého se dá zbavit. Chce to jen trochu zapření a uvědomění si, že ne všechno se točí kolem mobilů a internetu. Vše se dá vyřešit i tím, že si zvolíte mobilní tarify ušité přesně na míru, což znamená jedno - nemáte předplacených více minut, než skutečně potřebujete, neplatíte za data, která nepotřebujete. Představte si, že máte předplacených nekonečno minut - je přece samozřejmé, že když jste si už za ně zaplatili, budeme na mobilu nonstop. Pokud si však předplatíte jen tolik minut, kolik skutečně potřebujete, nebude vás váš mobil až tak ovládat.

 

Nejohroženějším druhem z řady „člověkovitých“ jsou ti, kteří se narodili v osmdesátých a devadesátých letech. Přišel na to výzkum National Chamber Foundation, který zároveň zjistil, že až 80 procent z nich se svým mobilem i spí. A co vy?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.