Historie a současnost karnevalových kostýmů

10.9.2018 | autor: Redakce PŽ

Akce plné zábavy, smíchu, radosti a barev – to je a navždy bude karneval. Jeho domovem jsou Benátky, které již přes sedmsetpadesát let otvírají náruč hudbě, tanci a také kostýmům a maskám.

Kostým ovšem není výsadou pouze Benátek a Ria de Janeira. Člověka již od pradávna uchvacovalo neznámo a svírala touha po tajemnu.

S tajemstvím se pojí právě Halloween, anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, a je velice známý především v USA a Kanadě, kde děti v kostýmech obcházejí domy se slovy „Trick or treat”, což se dá přeloži jako „Koledu nebo něco provedu!”

Pokud takovou skupinku malých strašidel neobdarujete, můžete skončit například se zubní pastou na fasádě domu nebo toaletním papírem na střeše.

Naše končiny ovšem nejsou pozadu. V období od Tří králů po Popeleční středu se pořádá oblíbený masopust, který je jako každý jiný karneval obdobím veselí a samozřejmě také kostýmů.

Kostýmy v odraze času

Převlékání do karnevalových kostýmů nikdy nebylo pouze dětskou záležitostí – každý má chuť si alespoň na jediný den vzít podobu někoho jiného. V minulosti se sahalo především po kostýmech příšer, strašidel a čarodějnic, které byly snadné na výrobu – stačila kašírovaná maska, dlouhé tmavé šaty a monstrum bylo na světě. Čarodějnice si šily špičaté klobouky a svůj vzhled doplňovaly koštětem, které měla téměř každá žena v domácnosti.

Jak čas plynul, získali jsme nejen nové způsoby výroby kostýmů, ale také tu nejdůležitější ingredienci k výrobě a tou jsou nové náměty. Dnešní doba disponuje nepřeberným množstvím akčních hrdinů, filmových postav, zombie, monster a také nových povolání - stačí si pouze vybrat podle toho, co máte rádi. Staňte se tím, kým jste ve svých snech vždy chtěli být!

Převleky pro děti

Příležitost pro skotačení strašidel nemusí nutně být Halloween. Můžete vybírat z mnoha možností – od maškarních bálů pro vaše ratolesti po večerní párty, které mají jako dress code převlek za děsivé stvůry. Malí uličníci zcela jistě ocení převleky pirátů, kovbojů nebo superhrdinů a jiné děti zase nedají dopustit na pohádkové postavy. Dbejte na to, aby se v převleku dítě cítilo dobře a bylo spokojené.

Divoký hon za nejlepším kostýmem pro dospělé

Pro dospělé je důležitou součástí přípravy vybrat správný kostým pro správnou příležitost a také se zamyslet nad jeho originalitou. Pokud jdete na kostýmovou párty, zkuste si představit, jaké převleky budou mít na sobě lidé kolem vás a pořiďte si něco jedinečného!

Originalita se může skrývat i v nenápadných kostýmech, které nemusí být nutně děsivé. Zárukou skvělého dojmu jsou také párové kostýmy - domluvte se s kamarádkou/kamarádem či se svým partnerem. Dvojcí na výběr je mnoho - kráska a zvíře, princ a princezna a nebo sáhněte do moderny a vyberte například záporáky Jokera s Harley Quinn.

Pokud patříte k zastáncům pravého strašidelného řádění, vždy se pro vás najdou kostýmy přímo pro vás. Nebojte se si je pořídit a udělat skvělý dojem! Najdete je na stránkách www.r-kontakt.czAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.