Jste jen krůček od toho být jako John Snow ze Hry o trůny!

29.8.2019 | autor: Redakce PŽ

Jste jen krůček od toho být jako John Snow ze Hry o trůny!

Každý, kdo chce v seriálu Hry o trůny přežít, musí se umět bránit. Ve světě Ledu a Ohně je důležitá každá zbraň, která člověka dokáže udržet při životě, některé z nich ale v příběhu hrály mnohem větší význam. Odlišuje je tvar, zvláštní zdobení i moc, kterou svému držiteli propůjčují. Pojďme si představit nejikoničtější zbraně seriálu a postavy, které je ovládají.

Longclaw (Dlouhý dráp), meč s hlavou vlka

Zřejmě nejznámější zbraní v seriálu je Dlouhý dráp. Než se dostala jednomu z hlavních hrdinů do rukou, změnila se. Longlaw, ukovaný z Valyrijské oceli, byl součástí dědictví rodiny Mormontů. Lord Velitel Jeor Mormont ho daroval Johnu Snowovi, když ho zachránil před útokem Bílého chodce. Původní hlavici meče zdobil vyřezávaný medvěd, Lord Velitel z něj nechal vyřezat hlavu bílého vlka.

 

John Snow zabil Dlouhým drápem spoustu nepřátel, nejdůležitější však byla porážka Bílého chodce. Tím potvrdil, že meč ukovaný z magické oceli dokáže zabít i dlouho obávané nepřátele za Zdí.

Longclaw, meč s hlavou bílého vlka

Ostrá a tenká jako Jehla

Drobný meč nechal pro Aryu Stark vyrobit John Snow, když odjížděl na sever do Noční hlídky a Arya se měla s otcem vydat ze Zimohradu na jih do Králova přístaviště. Dívka meč z Valyrijské oceli pojmenovala Jehla, protože nesnášela vyšívání. Meč vytvořil kovář na Zimohradu přímo pro Aryu. Hodí se tedy pro menšího, ale svižného bojovníka.

Jehla Aryi Stark

Ice: meč, kterým popravili jeho majitele

Velký obouruční meč Neda Starka Ice sehrál v první sérii velkou roli. Poté, co se stal Eduard Stark pobočníkem krále, byl díky intrikám královny a jejího bratra odsouzen k smrti. O hlavu přišel právě svým mečem. Zbraň se poté dostala k Tywinu Lannisterovi, který ji nechal roztavit a vyrobit z ní dva nové meče. První dostal Jaime Lannister, bratr a milenec královny. Druhý věnoval Tywin svému vnukovi princi Joffreymu.

Ice, meč Neda Starka

Dýka z magické oceli a dračího zubu, Catspaw

Oproti mečům nepatrná, ale stejně tak důležitá je dýka Catspaw, která se objevila hned v první sérii. Nájemní vrazi se s ní pokusili zabít Brana Starka, zatímco se uzdravoval po pádu z okna věže Zimohradu. Dýka patřila Malíčkovi, který ale přesvědčil chlapcovu matku, že jemu v době napadení Brandona Starka již nepatřila, měl ji prohrát s Tyrionem Lannisterem. To vyústilo ve válku mezi rody.

 

Na začátku sedmé série Malíček dýku dává Branovi, kterého měla na začátku zavraždit. Ten ji ale v následujícím díle daruje své sestře Arye. Dýka se stala jejímu původnímu majiteli osudným v závěrečném díle seriálu, kdy s ní Arya Stark prořízla Malíčkovi hrdlo.

 

Dýka CatspawAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.