Silvestrovská pyrotechnika

7.7.2017 | autor: Redakce PŽ

Silvestrovská pyrotechnika

Jen co pominula vánoční nákupní horečka, začíná nákupní horečka silvestrovská. Ta se sice nevyznačuje zběsilým pobíháním po obchodech a nákupních centrech a snahou pořídit ty nejlepší a nejkrásnější vánoční dárky, ale své peněžence obvykle také pořádně odlehčíme. Silvestr totiž znamená oslavu a oslava většinou znamená hory dobrého jídla, pití a alkoholu. Na co byste však při silvestrovském nákupu neměli zapomenout, je pyrotechnika. Že nesnášíte hluk? Vyberte si tedy takové, které hlučí minimálně. V následujícím článku se dozvíte, jaké rachejtle či petardy stojí za nákup.
 

Dbejte na bezpečí!

Oslavu příchodu nového roku si bez silvestrovské pyrotechniky snad nelze ani představit. O půlnoci se obvykle rozezní obrovský rachot ze všech těch rachejtlí a petard, které si každý pro tuto příležitost nakoupí. Novoroční ohňostroje jsou sice krásná věc, jsou však také nebezpečné. Kromě rizika požáru nebo úrazu jsou petardy a rachejtle opravdovým mučením pro psy a také starým lidem či lidem trpícím srdečními poruchami mohou úleky z výbuchů působit zdravotní problémy. Vybírejte tedy silvestrovskou pyrotechniku s rozvahou. Dělové rány obvykle nezaručují příjemný zážitek. A už vůbec se nesnažte vyrobit si doma vlastní rachejtle!

Fontánka - krása bez hluku

Pokud dáváte přednost estetickému zážitku a barevným světlům, pak byste si měli koupit fontánku. Nazývá se tak pyrotechnika kuželovitého či válcovitého tvaru. Fontánku stačí jen položit na zem, zapálit a odstoupit alespoň pět metrů. Bez zbytečného hluku můžete pozorovat barevné efekty vypadající jako oheň. Fontánky se vyrábějí v různých velikostech a barvách.

Vosa, včelka, motýlek

Pokud chcete rachejtli, která dokáže létat, pořiďte si v obchodě pyrotechniku, které se říká například vosa, včela, včelka, včelička, čmelák či motýlek. Již z názvu je jasné, jak tato rachejtle vypadá. Jedná se o malý kužel s papírovými křídly. K jeho zapálení potřebujete nalézt vyvýšené místo (například patník, zábradlí atd.) a dostatek prostoru, aby měla včelička kam vyletět do vzduchu a nenabourala do nejbližšího domu. Poté, co včelka vzlétne, ve vzduchu vybuchne a udělá malý ohňostroj. Ani tato rachejtle však není obvykle hlučná.

Římská svíce

Efektní pyrotechnika je také římská svíce. Římská svíce je dlouhá trubička, z níž po zapálení vylétají do vzduchu malé barevné světlice. Římské svíce sice při vystřelování menší ránu udělají, ale rozhodně se nejedná o nepříjemné pískání ani nesnesitelné práskání, jako to umí rachejtle ve tvaru rakety či dělobuchy.

Pokud jste si nezvolili ani fontánu, ani římskou svíci, ani včeličku, můžete nový rok přivitat třeba s tradiční prskavkou. Vyrábějí se i půlmetrové nebo barevné.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: pyotechnik Neregistrovaný | 2010-12-31 11:15:01
rachejtle si můžeme koupit jaký chceme tak sklapni a ten blog je na hovno
Hodnocení: 0
Vložil: Adýs Neregistrovaný | 2010-04-12 20:10:08
Jo,jo,jo. Pýýýrotechnika, to je mojeee :-D
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.