Tipy na puzzle dárky pro celou rodinu

30.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Vymýšlet neustále dárky ke všem narozeninám, svátkům, výročím, samozřejmě vánoční dárky, ale třeba i dárečky, když k někomu vyrážíme na návštěvu a má doma malé děti, není ničím snadným. Zkuste zavést tradici a vždy vybrat skvělé puzzle. Obdaříte s nimi kohokoliv od 0 do 100 let.

Puzzle baví skutečně každého

Někteří je skládáme pravidelně, jiní někdy, když máme například o zimních večerech dlouhou chvíli. Jednou si s nadšením zalezeme do prázdné jídelny a roztáhneme své puzzle na jídelním stole, jindy se rozvalíme na zemi s celou rodinou a skládáme hezky pospolu v obýváku. Puzzle jsou totiž i zajímavou společenskou zábavou s rodinou či s kamarády. Varianty mají už pro ty nejmenší děti, baví předškoláky, školáky, studenty, dospělé i seniory. Každému umí přinést nejen benefit plynoucí z relaxace, ale též ze zlepšování různých kognitivních funkcí (paměti, pozornosti, pohotovosti, schopnosti vyjadřovat se, emocionální seberegulaci, prostorové orientace) i motorických dovedností.

Puzzle už jako dárek do porodnice

Nezdá se vám, že by byly puzzle vhodné již jako dárek od narození? Klidně se vydejte do porodnice za novorozencem a jeho maminkou s pěnovými podlahovými puzzlemi. Pro nejmenší děti jsou skvělé. Měkké na odpočívání, na první plazení a batolení se. Kupujte ideálně ty bez malých dílků, které nejsou pro vše ochutnávajícím mimina nebezpečné.

Puzzle pro děti – dárek, se kterým se nespletete

U miminek již máme jasno, pro ty jsou puzzle praktické a vytvoří jim jejich prostor pro hru i první pohyb. Brzy však dovedou více a po období obrazových kostek, mnohdy ještě před třetím rokem, přichází jejich vášeň pro puzzle. To už zvládají třeba obrázky z 15 dílků. Rychle se však zlepšují. Proto je pro tento věk, tedy mezi 3 a 4 lety, ideální jako dárek sada puzzle pro děti – 3 v 1 či 4 v 1. Motivy mají obvykle různý počet dílků a odlišná je i jejich velikost. Nemusíte se tak bát, že koupíte příliš jednoduché, či naopak příliš složité puzzle. Dítě bude mí na výběr. Předškoláci pak již zvládají i složitější puzzle. V pěti letech o velikosti 70 dílků, v šesti letech již 108 dílků.

Pro školáky jsou puzzle volbou naprosto dokonalou. Málokterý se s nimi nesetkala a málokoho nebavily. V 8 letech školáci hravě složí puzzle o 260 dílcích a větší, o rok později již o 500 dílcích a více. Pak už zvládnou v podstatě to, co dospělí.

Dobrý dárek znamená strefit se do vkusu

Pokud ty, koho obdarováváte puzzle znáte, máte vyhráno. Jde o fanatického čtenáře Harryho Pottera? Puzzle Harry Potter nemohou zklamat. Věnuje se dítě kresbě či malbě? Puzzle s motivy obrazů slavných světových malířů jsou v kurzu, a tak je na trhu i jejich obrovský výběr. Kluky neurazí auta a různé dopravní prostředky, budovy a města, mapy, historie ani věda. Pro dívky se hodí fantasy motivy, květiny, zvířata či různé romantické náměty.

Neváhejte věnovat jako dárek ani puzzle pro dospělé

Třicátníci, čtyřicátníci, padesátníci, šedesátníci i starší – všichni se dnes s nadšením věnují různé kreativní činnosti, hrají deskové hry (a rozhodně nejen Člověče nezlob se či šachy). Takže úspěch puzzle pro dospělé není nijak překvapivým. Klidně puzzle jako dárek věnujte pokaždé, každoročně u stejné příležitosti. Originály Vincenta van Gogha byste věnovat rozhodně nemohli, ale reprodukce jeho děl na puzzle určitě. Během let takto někomu z rodiny či přátel vytvoříte celkem slušnou galerii. A ani ne draze, protože puzzle patří k těm levnějším dárkům. A jak velké puzzle pro dospělé jako dárek vybrat? Ideálními jsou puzzle 1000, nebo puzzle 2000 dílků. A když se budete chtít ukázat jako znalec skládání puzzle, doplňte dárek i vhodným příslušenstvím ke skládání, třeba podložkou na skládání či miskami na třídění.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.