Vyzkoušejte únikové hry venku!

3.6.2021 | autor: Redakce PŽ

Vyzkoušejte únikové hry venku!

Vypadám jako normální člověk, nemám ale normální povolání a způsob života. Obnovuji rovnováhu mezi alternativními světy a tím naším. Dávám do pořádku situace, když se na nějakém místě objeví výron ektoplazmu a ve zvýšeném množství se tu vyskytují abnormální jevy.

I takhle může začínat jedna z venkovních únikových her (únikovka). Tato venkovní úniková hra v Praze nese název Paranormal, je doporučena pro 3 až 6 hráčů a zahrajete si ji v Praze. Tedy spíše kolem Prahy. Startuje se totiž na Andělu, ale budete k ní potřebovat auto, protože najezdíte zhruba 50 km a budete se pohybovat v přírodě. Nezní to zábavněji než být zavřený v jedné místnosti?

Parádní letní alternativa únikových her

Únikové hry jsou v Česku populární už pěkných pár let. Jejich princip je jednoduchý. Jste zavření do nějaké místnosti a pomocí různých šifer a rébusů se musíte dostat ven. Venkovní únikové hry fungují podobně. Také luštíte rébusy a šifry, jen nejste zavření v jedné místnosti. Co je tedy jejich cílem? Nikoliv uniknout z místnosti, nýbrž rozluštit konec příběhu.

Venkovní únikové hry mají tedy oproti těm, při nichž jste zavření v jedné místnosti, celou řadu výhod:

  • Umožní vám poznat nové město či krásnou přírodu.
  • Strávíte s nimi čas na čerstvém vzduchu.
  • Můžete je absolvovat kdykoliv, některé se dají zvládnout i v noci. Je to ale těžší.
  • Jste naprosto nezávislí na organizátorech.

Stejně jako u klasických únikových her si u těch venkovních můžete vybrat tematický příběh, jež vás zajímá. Prozkoumejte poslední přání sládka Barborky, zavzpomínejte na legendu o Golemovi nebo se vydejte na honbu za klenotem Zadaru. Ano, toho chorvatského. Venkovní únikové hry si lze zahrát kdekoliv.

Jak funguje venkovní úniková hra?

Na portálu Hunter.games si zakoupíte hru, následně si nainstalujete aplikaci Hunter Games do svého telefonu (je k dispozici na Google Play i AppStore). V aplikaci pomocí 8místného kódu aktivujete hru, a až budete připravení, spustíte ji. Potřebujete dobře nabitý telefon. Internetové připojení není nutností, hru si můžete stáhnout předem doma na Wi-Fi. Některé hry ale vyžadují vyhledávání informací, proto si předem v popisu hry přečtěte, zda se dá odehrát offline.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.