Uspořádejte kurz microbladingu – poradíme vám, jak neprodělat, zajistit si úspěch i spokojenost účastníků!

10.2.2020 | autor: Redakce PŽ

Jste praktikujícím specialistou permanentního make-upu a přemýšlíte nad tím, jakým dalším způsobem byste mohli zúročit vaše zkušenosti? Jednou z možností je pořádání vzdělávacích kurzů microbladingu. Být pořadatel ovšem není jen tak, a proto jsme si pro Vás připravili přehled všech důležitých předpokladů úspěšného kurzu.

Před pořádáním vlastního kurzu microbladingu se zamyslete nad tím, co můžete ostatním předat

Udělejte si jasno v tom, jestli chcete pořádat kurzy pro začínající specialisty bez praxe nebo praktikující specialisty, kteří se chtějí zdokonalit ve znalostech, které o ní již mají. Od této úrovně se bude odvíjet celý průběh a náplň kurzu.

Víte, jaký kurz můžete pořádat?

Předpokládá se, že jako pořadatel budete dané problematice rozumět a s jistotu vědět, co můžete absolventům nabídnout.

K pořádání kurzů musíte mít živnostenské oprávnění na mimoškolní vzdělávání. Od takového momentu můžete uspořádat vzdělávací či kvalifikační kurz s libovolnou náplní. Absolventi zpravidla neskládají žádné zkoušky a odnášejí si buď certifikát, nebo osvědčení.

Naopak rekvalifikační kurzy pořádat nemůžete, protože se jedná o specifické vzdělávací programy upravené zákonem. K takovým byste museli získat akreditaci od MŠMT.

Příprava je polovinou úspěchu

Vezměte si na pomoc tužku a papír a sepište si podrobný program.

Kvůli množství informací, které budete chtít předat, je lepší rozdělit kurz do dvou samostatných dnů na část teoretickou a praktickou.

TEORETICKÁ ČÁST BY MĚLA ZAHRNOVAT

  • Úvod do problematiky vláskování

  • Popis manuálního nástroje a jednorázových materiálů

  • Způsob tvorby návrhu u každé klientky

  • Práce s pigmenty

  • Seznámení s kontraindikací

  • Způsob tvorby ceny za službu

Před tím, než začnou účastníci sami pracovat s manuálním perem, měli byste jim názorně předvést správný postup tvorby návrhu i samotného microbladingu.

PRAKTICKÁ ČÁST

  • Kreslení chloupků a celého obočí na papíře a materiálech se speciální povrchovou úpravou simulující lidskou kůži

  • Míchání pigmentů

  • Zhodnocení stavu obočí u modelek

  • Tvorba náčrtu a microbladingu na modelkách

Absolventi také jistě ocení, pokud jim předáte vlastní tipy a triky na to, jak si zajistit v oboru microbladingu úspěch. Kurz můžete obohatit o doporučení k propagaci vlastní práce.

Máte kurz kde uspořádat?

Jistě nám dáte za pravdu, že vhodným místem pro pořádání kurzu permanentního make-upu není váš domov, ale salon, kde je i veškeré potřebné vybavení.

Alternativou jsou instituty, které nabízejí pronájem prostor k těmto účelům. V takovém případě je nutné počítat s tím, že budete muset přivézt potřebné vybavení a připočítat si do nákladů částku za pronájem.

Nezapomeňte ani na zajištění jednorázových materiálů a manuálních per. Pro každého je nutné zajistit i modelky. Pokud se rozhodnete, že výše zmíněné nebude součástí ceny za kurz, je nutné dát o tom vědět s předstihem, aby měli absolventi čas obstarat si vše sami.

Velikost skupiny

Velikost skupiny by měla být dostatečně velká na to, aby se vám pořádání kurzu vyplatilo, ale zároveň musíte mít dostatek času pro každého z nich.

Při praktické části máte přímý dohled nad jednotlivými účastníky a musíte jim pomoci ke zvládnutí techniky – naučit správné držení pera (sklon a intenzitu), hloubku řezu, směr růstu chloupků a jejich hustotu.

Pokud se jedná o Váš první kurz, doporučujeme ho otevřít maximálně pro 3 účastníky. Pokud vše proběhne podle plánů, víte, že můžete do budoucna kapacitu navýšit.

Nepodceňte důležitost reklamy a dejte o svém kurzu vědět s dostatečným předstihem prostřednictvím vašeho webu a sociálních sítí. Jistě pomůže, pokud už máte vytvořenou základnu nejen fanoušků, kteří sledují vaši práci, ale i samotných specialistů, kteří se u vás inspirují. Podívejte se, jakým způsobem je možné odečíst kurz z daní.

Pustili byste se sami do pořádání kurzu?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.