Znáte výhody lykrového oblečení?

25.1.2022 | autor: Redakce PŽ

Znáte výhody lykrového oblečení?

Lycra je již dlouhou dobu ověřený materiál, na trhu je od roku 1958. Vlákno obsahuje více než 85 % polyurethanu a vždy se mísí s přírodními materiály, např. s bavlnou.

Výhody lycrového oblečení

Lycra je velmi elastická, ale zároveň pevná. Je ji možné natáhnout až na šestinásobek délky a co je nejdůležitější, dokáže se také smrsknout zpět. Díky tomu si lycrové oblečení drží stále svůj tvar.

Vedle toho je lycrové oblečení příjemné na nošení. Díky svým vlastnostem perfektně obepíná tělo a neomezuje váš pohyb při žádném sportu. Zároveň je prodyšné a umožňuje tělu dýchat.

Oblečení z lycry dobře odvádí pot, budete se tedy při sportu cítit velmi komfortně. Zároveň patří mezi rychleschnoucí materiály, takže se po jeho vyprání můžete svému oblíbenému sportu zase brzy věnovat.

Díky tomu, že se z lycry rychle odpařuje voda, dochází k ochlazování a budete se cítit i vy příjemně. K dobrému pocitu z nošení jistě přispějí i krásné designy jednotlivých kousků.

Lycrové oblečení je navíc velmi lehké a skladné. Opotřebovává se velmi pomalu, takže si své oblíbené kousky užijete po několik sezón.

Proč oblečení na vodní sporty?

Benefitem pobytu v minimalistickém oblečení u vody je zajisté krásné opálení. Snadno se to ale dá přehnat, a to obzvlášť, když se potíte a z kůže se stává zrcadlo. Proto je lycra na vodní sporty dobrá volba.

Díky svým vlastnostem nejen odvede nepříjemný pot z povrchu těla, ale také ochrání vaši kůži před UV zářením. Vyhnete se popáleninám nebo případným alergiím na slunce, které doprovází nepříjemná svědivá vyrážka. Lycrové oblečení dokáže zachytit až 90 % slunečních paprsků.

Je odolné také proti mechanickému poškození, takže vás ochrání i proti odřeninám a dalším bolístkám, které mohou způsobit kamínky či písek.

Jaké oblečení si vybrat?

Ať už se ve svém volném čase nebo na dovolené věnujete surfování, kiteboardingu, wakeboardingu nebo paddleboardingu, je oblečení z lykry pro vodní sporty dobrou volbou. Použít toto oblečení můžete také při šnorchlování a chránit se proti prochladnutí.

Populární jsou mezi sportovci zejména trika s dlouhým a krátkým rukávem. Ale těmi to nekončí, na plážích jsou čím dál častěji k vidění také lycrové kalhoty ve spojení s tričkem. Vybírat můžete v různých barevných provedeních.

V sortimentu lycrového oblečení nechybí ani termoprádlo. Vodní zimní radovánky se pak stanou opravdovými radovánkami, když u nich pocítíte i ten správný tepelný komfort. Můžete jej použít také jako spodní vrstvu pod neoprenový oděv.

Pokud vodním sportům příliš neholdujete, ani tak nemusíte věšet hlavu. Lycrové oblečení se vyrábí v opravdu krásných provedeních a když zvolíte volnější střih, nikdo nic nepozná. A vy si zároveň užijete veškeré výhody a ochranu, kterou lycra nabízí. Velký výběr najdete na Showroomu Mystic v Brně či Praze nebo na stránkách www.mysticstore.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.