Hedvábná pokožka díky trvalé epilaci

10.7.2017 | autor: Redakce PŽ

Hedvábná pokožka díky trvalé epilaci

Nežádoucí chloupky jsou věčným nepřítelem žen i mužů. Věděli jste, že byl první holicí strojek představen v roce 1902? Od té doby se ženy i muži po celém světě snaží objevit metodu, která by byla nejefektivnější, a která by zajistila hladkou pokožku v řádu minimálně několika týdnu. A co byste řekli tomu, zbavit se nežádoucích chloupků navždy? Tuto možnost nabízí trvalá epilace alexandritovým laserem GentleLase®.

Trvale a bezbolestně

Žiletky, voskové pásky i depilace jsou metody, které si s chloupky poradí, ne vždy však bezbolestně a trvale. Odstranění ochlupení pomocí alexandritového laseru vás však zbaví chloupků navždy. Odstraňování chloupků bývá často spojeno s bolestí. Ošetření alexandritovým laserem je rychlé a díky speciálnímu systému dynamického chlazení pokožky před impulzem se také nemusíte obávat bolestivosti zákroku.

Jak laserová epilace funguje?

Laserový paprsek je zacílen na pigment melanin, který se nachází ve váčku chloupku. Vzniklé teplo se skrze pigment dostane až k vlasovému kořínku a zničí jej. Po zničení kořínku už dále nedochází k růstu nových chloupků.

Musí se laserová epilace opakovat?

Pro odstranění všech chloupků je důležité, aby se postup opakoval. Aby mohl být kořínek zničen, je nezbytné, aby byl pigment s kořínkem propojen, k tomu však dochází pouze ve fázi růstu chloupků. Všechny chloupky však nerostou najednou, proto je pro optimální efekt nutné proces opakovat. Během prvního ošetření tak dochází k odstranění zhruba 80 % stávajících chloupků, pro 100% výsledek je doporučované zákrok zhruba v rozmezí čtyř týdnů 3-5krát opakovat.

Jaké partie je možné ošetřit?

Trvalé odstranění chloupků laserem je vhodné pro jakoukoliv oblast na těle. Od nežádoucích chloupků nad horním rtem, přes chloupky na nohách až po ochlupení na zádech nebo na hrudníku. Nejlepších výsledků se dosahuje u tmavých chloupků, světlejší chloupky neobsahují pigment, na který je laser zaměřen.

Před zákrokem

Pokud se rozhodnete pro trvalé odstranění chloupků pomocí alexandritového laseru měli byste před zákrokem dodržovat několik zásad. Před ošetřením není vhodné se opalovat, v ošetřené části by mohly vzniknout světlé fleky. Co se týče délky chloupků, měly by být dlouhé alespoň 2-3 mm a měli byste je nechat růst alespoň 6 týdnů před epilací.

Vsaďte na kvalitní ošetření

Ne u všech přístrojů a u všech druhů ošetření dosáhnete žádaného efektu. Je proto velmi důležité dát přednost ověřeným klinikám před kosmetickými salóny, které většinou nabízí pouze ošetření pomocí IPL (ošetření intenzivním pulzním světlem). U tohoto ošetření je nutný větší počet opakování a výsledek nebývá vždy zcela podle představ.

Umíte si představit, že byste už nikdy nemuseli sáhnout po žiletce, nebo voskových páscích? Pokud vám to zní jako rajská hudba, neváhejte navštívit zkušené dermatology na klinice Mediestetik.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.