Holicí strojky pro rychlé a dokonalé oholení

13.12.2011 | autor: Redakce PŽ

Holicí strojky pro rychlé a dokonalé oholení Také vás už nebaví zdlouhavé holení klasickým způsobem, pěnou či gelem a mechanickým strojkem s žiletkou? Nezoufejte a pořiďte si kvalitní holící strojek pro snadné, rychlé a dokonale hladké oholení. Uvidíte, že s holícím strojkem se pro vás holení stane příjemnou každodenní činností. Nabídka pánských holících strojků je v současné době velmi široká. A protože holení již dávno není výsadou pouze mužů, i dámy si mohou vybrat holicí strojky a epilátory. Pojďme si alespoň ve stručnosti přiblížit jednotlivé druhy holících strojků.

Planžetový nebo frézkový holicí strojek?


Planžetový holící strojek je vhodný pro kratší vousy, pro maximálně rychlé a důkladné oholení. Holící strojek  s plovoucími planžetami zpravidla obsahuje 1-3 planžetové lišty, které bývají pohyblivé pro přizpůsobení se konturám obličeje. Představitelem tohoto typu je značka Braun nebo Remington. Frézkový, neboli rotační, holící strojek tvoří 2-3 hlavy, statické nebo výkyvné pro snadné holení. Představiteli frézkových holících strojků jsou značky Philips nebo Remington.

Napájení holícího strojku


I zde se nabízí několik možností. Rozhodnout se můžete mezi holícími strojky se síťovým a akumulátorovým napájením nebo jejich kombinací. Síťové napájení je vhodné pro používání všude tam, kde je k dispozici zásuvka. Na cesty je ideální holící strojek akumulátorový nebo na baterky. Způsob napájení vybírejte podle toho, jak často a kde se budete holit. Kapacita akumulátoru vydrží zhruba 5-10 oholení, záleží na délce a tvrdosti vousů.

Popularita holících strojků u mužů i u žen neustále vzrůstá, zejména pro snadné oholení a ušetřený čas. Holicí strojky pro muže i holicí strojky pro ženy doporučujeme vybírat od renomovaných firem, které se vývojem těchto pomocníků zabývají řadu let a neustále je zdokonalují, protože jedině s nimi dosáhnete opravdu perfektního oholení. Věděli jste, že kvalitní holící strojky jsou vybaveny navíc dalšími funkcemi, jako je například automatické samočištění holící hlavice, výsuvný nebo výkyvný zastřihovač delších vousů, možnost holení na mokro, funkce rychlonabíjení atd.?

Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.