Jaké výtvarné potřeby si pořídit do začátku?

1.7.2024 | autor: Redakce PŽ

Jaké výtvarné potřeby si pořídit do začátku?

Malování představuje jednu z nejoblíbenějších činností, jež se věnuje stále více lidí. Malování totiž představuje skvělou odpočinkovou činnost, což je hlavním důvodem, proč jeho popularita stále roste. Pokud se chystáte začít s malováním, pak budete potřebovat základní výtvarné potřeby. Tento článek vám poradí, jaké vybavení by vám nemělo chybět na začátku vaší umělecké cesty.

Vhodný typ barev

Barvy jsou zásadní pro každé umělecké dílo, protože umožňují přenášet emoce a myšlenky na plátno. Výběr správného typu barev je tudíž velice důležitý, protože každý typ barvy se chová jinak a nabízí odlišné výsledky. Mezi základní barvy na malování patří především akrylové, akvarelové, temperové a olejové barvy. Akrylové a temperové barvy jsou ideální v podstatě pro každého, jelikož je s nimi snadné pracovat. Akvarelové barvy jsou pak nejvhodnější pro vytváření abstraktních děl, zatímco olejové barvy jsou preferovány profesionálními malíři, a to kvůli své vysoké odolnosti a kvalitě.

Volba podkladu je důležitá

Dalším krokem před zahájením malování je výběr vhodného podkladu. Pokud jste nenároční a berete malování pouze jako oddechovou činnost, pak vám nejspíše postačí běžný papír nebo čtvrtka. Avšak plánujete-li používat akvarelové barvy, pak budete potřebovat papír s vyšší gramáží, který dobře absorbuje vodu. V případě, že plánujete vytvořit dílo, které si pověsíte na stěnu, pak je vhodné investovat do malířského plátna. Malířská plátna jsou v současné době již běžně dostupná a dají se pořídit za přijatelnou cenu.

Základní malířské nástroje

Nakonec je potřeba zvolit základní malířské nástroje, které budete potřebovat k malování. Mezi ty nejzákladnější nástroje patří zejména štětce na malování obrazů, paleta a kalíšek na vodu. Při výběru štětců je vhodné zvolit několik různých velikostí a tvarů, díky čemuž se vám nabídnou různé možnosti malby. Opomenout byste neměli ani kvalitu štětců, aby vám dlouho vydržely. Také si můžete pořídit malířský stojan, který bude sloužit nejen jako stabilní plocha pro plátno, ale i jako estetický prvek interiéru.

Širokou nabídkou výtvarných a kreativních potřeb naleznete na stránkách www.vytvarne-potreby.eu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.