Jaké firmy jsou nejlepšími zaměstnavateli v ČR?

30.8.2017 | autor: Redakce PŽ

Při volbě firmy, ke které půjdete pracovat, hraje většinou roli mnoho faktorů. Na prvním místě je zpravidla finanční ohodnocení, avšak práce je v dnešní době dost, a proto musí zaměstnavatelé zaujmout i něčím jiným než dobrým platem. Všichni totiž víme, že peníze nejsou všechno a štěstí vám tak úplně nezajistí.

Dlouholetá historie a dobrá pověst. Různorodý kolektiv lidí. Dobrá parta. Možnost výhodných půjček aut. Šance využívat zaměstnanecké jízdné. Možnost kariérního růstu. Volba úvazku. Pět týdnů dovolené. Rozumná domluva. Benefity a příplatky. Jazykové kurzy zdarma. To jsou věci, na které zaměstnanci slyší a nejlepší zaměstnavatelé je skutečně nabízí. O které firmy se jedná?

Tohle byste nečekali

Zřejmě vás nepřekvapí, že mezi nejlépe zaměstnanci hodnocenými firmami se na předních příčkách objevila mladoboleslavská Škoda Auto. Lidé si chválí zejména vysokou výplatu a férové jednání. Z recenzí vyplývá, že mají skutečně velkou spoustu možností – například půjčit si za výhodnou cenu auto, jít na koncert či do divadla v rámci různých příspěvků apod.

Poměrně překvapivé jsou výsledky obchodního řetězce Lidl. Tam si zaměstnanci chválí především kolektiv a přístup nadřízených. Lidl je tedy důkazem, jak důležité je v zaměstnání lidské prostředí. Mnoho zaměstnanců potěšil zkráceným úvazkem, za zmínku stojí i dobrý plat.

Absolutním překvapením jsou pak České dráhy. I ty mají velmi dobré hodnocení. Zdá se, že přestože vlaky mají neustále zpoždění, uvnitř firmy vše funguje, jak má. Za velkou výhodu zaměstnanci vnímají například placené jazykové kurzy a slevy na jízdenky po celé Evropě. Jde tedy o ideální zaměstnání pro milovníky cestování.

A jaké hodnocení má vaše firma?

Nezávislé hodnocení firem jejich zaměstnanci najdete na kariérním portálu VímVíc.cz. Aktuálně je tam přes 3000 hodnocení, například zmiňovaný maloobchodní řetězec Lidl jich má přes 160. To už je slušný vzorek názorů, z nichž si uděláte představu, jak se věci v dané firmě mají. Kromě pozitiv si tam občas přečtete i negativní názory, zaměstnavatelé si zároveň mohou přečíst doporučení, co by podle lidí měli ve firmě zlepšit.

Databáze firem na kariérním portálu VímVíc.cz je doplněná také nabídkami pracovních míst a dalšími informacemi, které vám pomohou při hledání správného zaměstnání. Různé články s tematikou HR, webináře, přednášky a online kurzy vás obohatí, abyste byli na pracovním trhu cennější a mohli si vybírat, do jaké společnosti nastoupíte. Třeba se zde také dozvíte, jak se dostat do jedné z výše jmenovaných, zaměstnanci nejlépe hodnocených, firem.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.