Myslíte na důchod? Zabezpečte se pomocí uvážlivých investic!

28.8.2016 | autor: Redakce PŽ

Myslíte na důchod? Zabezpečte se pomocí uvážlivých investic!

Přemýšlíte o své budoucnosti a marně se snažíte vymyslet plán, jak se zabezpečit na důchod? Na plánování není nikdy dost brzy - podle finančních expertů je nejdůležitější začít investovat, a to i několik desítek let dopředu. Pokud se na investování teprve chystáte, bude se vám hodit několik praktických doporučení. Vezměte si je k srdci!

Stát sice důchodcům slibuje, že se nemusí bát, ale výrazného zvýšení důchodů se zřejmě nikdy nedočkají. Nechcete-li ve stáří živořit, zajistěte si lepší budoucnost na vlastní pěst. Česká správa sociálního zabezpečení uvedla, že v současné době na jednoho důchodce připadá 2,1 daňového poplatníka. V případě změny penzijního systému by to v roce 2050 mohlo být jen 1,2 pracujícího člověka.

Předně byste si měli uvědomit, že o své budoucnosti rozhodujete vy sami. Jednou z možností, jak se na stáří zabezpečit, je penzijní spoření. Podle statistik si většina mladých lidí nespoří a podobná situace panuje také mezi lidmi středního věku. Finanční experti uvádí, že ideální věk pro začátek spoření je po dosažení třicátých narozenin. Začnete-li se spořením ještě dříve, chybu rozhodně neuděláte. Možností, jak si spořit na důchod, je opravdu mnoho - stačí si vybrat tu, která vám vyhovuje nejvíce. Klíčové jsou pravidelné spoření, více variant zajištění a kombinace různých forem spoření a investování.

Chcete-li jít do penze s naspořeným milionem, stačí, když začnete ve čtyřiceti a začnete si odkládat na penzijní spoření necelé dva tisíce. Bude-li vám přispívat i zaměstnavatel, uspoříte ještě více.

Rozhodnete-li se spořit až po padesátce, stále máte šanci, že důchod prožijete ve finanční pohodě. Buďte však opatrní a investujte do zajištěných fondů s výhodným zhodnocením. Rizikovým investicím se vyhněte.

Spořit lze i v pozdějším věku. Jednou z možností jsou produkty se státní podporou a krátkodobější spořící produkty. Dobrou volbou je i stavební spoření, ale jen za předpokladu, že vydržte spořit minimálně 6 let.

Spoustu aktuálních informací o spoření najdete na portálu Web4Trader. Projekt cílí především na akcie, forex, komodity a další typy investic. Na problematiku osobních financí je třeba pohlížet komplexně, a proto byste neměli přehlédnout ani ostatní sekce, které se věnují bydlení, daním dalším souvisejícím tématům.

Nezapomeňte se bezplatně registrovat, získáte tak množství výhod. Registrovaní členové mají přístup k některým uzamčeným článkům a testům obchodních a ekonomických znalostí. Mohou k článkům přidávat komentáře, graficky upravovat homepage a v neposlední řadě si tvořit blog. Za pozornost stojí také sociální síť W4T, kde se setkávají lidé s podobnými zájmy a sdílí své zkušenostiAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.