Bez čeho se neobejde žádný malý hokejista?

2.3.2019 | autor: Redakce PŽ

Když nějaký sport děláme pravidelně, je nutné se na něj pořádně vybavit. Kromě základních potřeb jako jsou hokejky, míč nebo třeba raketa, potřebujeme další vybavení či výstroj, abychom mohli nerušeně a hlavně efektivně cokoliv dělat. U malých dětí o to víc. Pokud se vaše dítě začalo aktivně zajímat o nějaký sport, určitě zauvažujte o pořádné výbavě. Nejde ani tak o frajeřinu, jako o bezpečnost při sportování a také efektivitu. Kvalita vybavení je něco, na čem se šetřit určitě nevyplatí.

Správná výbava je základ

 Ať hraje váš malý sportovec hokej rekreačně, nebo má předpoklady pro profesionální kariéru, potřebuje pořádnou výbavu. První argument pro je určitě bezpečnost. Při takhle rychlém pohybu a aktivitě se nějakému pádu určitě nevyhne, případně i ráně pukem nebo střetu s ostatními hráči. A nejsou to jen brusle na hokej a hokejka. Jde i o chrániče na holeně a lokty, správné ochranné kalhoty a samozřejmě helmu.

Ta by měla odpovídat nejvyšším standardům bezpečnosti, protože úrazy hlavy jsou velmi nebezpečné a následky katastrofální. Musí být z odolného plastu a měkké pěny jako výplně, aby byla i při delším nošení stále pohodlná. Kvalitní materiály zaručí také vyšší prodyšnost pro odvod tepla. Helmu by si měl hokejista vyzkoušet, zda mu dobře sedí, netlačí, případně neškrábe.

To samé platí pro chrániče na hokej. Měly by být správně tvarované a ergonomické pro volný pohyb, který je při hokeji zásadní. Neměly by překážet, jen plnit svou funkci. Také by měly odvádět pot a pomáhat tělu s ochlazováním. Výběr samozřejmě podřiďte úrovni sportu i délce takové aktivity. Pro rekreační úroveň stačí nižší třída, u profesionálů čím lepší vybavení, tím lepší zázemí pro hru.

Hokejka jako základ výbavy

Hokejky patří mezi základní hokejové vybavení. Možná vám přijde, že není tak těžké vybrat správnou. Stačí dobrá značka a třeba oblíbená barva. I u hokejky je ale několik pravidel, která byste při výběru měli dodržet. Záleží na tom, zda je hráč levák, či pravák. Důležitá je i jeho výška. U hokejky se volí tvrdost a síla. A platí to také pro její ohyb. Hokejka by měla hráči sednout přímo do ruky. Jinou si vybere seniorský hráč, jinou začátečník.

Nakupovat vybavení můžete v kamenných obchodech stejně jako přes e-shop. U online nákupů čtěte všechny informace, které jsou o zboží dostupné, abyste opravdu koupili to, co potřebujete. Hokejové vybavení je nejlepší vyzkoušet. I přesto je jistá záruka, že se trefíte. Specializované obchody se sportovním zbožím uvádějí u každé pomůcky přesné specifikace, které vás navedou. Případně online chat, kde vám poradí profesionál.

Nešetřete na kvalitě, myslete na zdraví svého malého sportovce a pomozte mu k lepším výkonům. Jako správný rodič a fanoušek to jistě zvládnete na jedničku.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.