Jak se připravit na blížící se zimu?

22.10.2018 | autor: Redakce PŽ

Jak se připravit na blížící se zimu?

Možná se na zimu těšíte. Na zasněženou krajinu, lyžování i na šálek čaje u krbu. Podzimní čas můžeme využít na přípravu. Můžeme udělat mnoho věcí, které dlouho odkládáme. Domácí úklid, utřídění dokladů i resty v práci, na mnoho příjemných zážitků, nebo třeba na doplnění zimního šatníku.

 

Servis lyží a snowboardů

Využijte podzim k přípravě vašich lyží, běžek i snowboardu. Překontrolujte i svoje brusle. V mnoha servisech můžete nyní využít mimosezónních cen nebo se také můžete pustit do servisu skluznic sami. V zimě vám za to vaše lyže určitě poděkují a vám se bude lépe sjíždět svah. Užijte si zimu s plnou parádou.

Věnujte se svým protějškům

Je ten správný čas vyrazit s partnerem či partnerkou do kina, na dobrou večeři, nebo odjet na víkendový pobyt. Můžete začít plánovat i společné zimní radovánky. Pokud vy sami lyžujete, nebo jezdíte na snowboardu a váš protějšek se na to teprve chystá, je čas se na to připravit. Nezapomeňte pokroky dostatečně chválit kvůli další motivaci.

Odpočinek a relaxace

Podzim je takové ospalé počasí. Klidně si můžete udělat odpočinkový den. Dopřát si dostatek spánku, sledovat filmy, motivační videa nebo si číst knihy a časopisy pro inspiraci. Čas na odpočinek je velmi důležitý. Naše tělo potřebuje pořádnou vzpruhu a přípravu na dlouhou zimu. Můžete vyrazit i na masáž, do wellness, dát si saunu i vířivku. Můžete konečně začít i s cvičením.

Promyslete, co budete dělat v zimě s dětmi

Pokud máte děti, které se chystají poprvé sjet sjezdovku, můžete promyslet, kdy a kde využijete lyžařskou školu. Možná se také konečně rozhodnete, že se kvůli dětem konečně naučíte jezdit na lyžích i vy a lyžařskou školu také využijete. Nikdy není pozdě začít.

Naplánujte si zimní dovolenou

Prověřte předpovědi počasí a volné termíny v domácích či zahraničních lyžařských střediscích. Naplánujte si zimní dovolenou. V každém ročním období si můžeme najít něco, co vás učiní šťastným. A zimní, zasněžená krajina na horách, je prostě nádherná. I taková dovolená má velké kouzlo. Odjet ale můžete i do teplých krajin.

Prověřte zimní oblečení

Proberte skříně a důkladně si prověřte, zda nepotřebujete doplnit svůj šatník. Zda by se vám nehodila zimní bunda pro muže, svetr, mikinu, teplejší kalhoty nebo funkční prádlo. Mrkněte také do botníku, jestli vám neteče do bot. Štěstí přeje připraveným. Tak to nepodceňte, až se zima zeptá, zda máte co na sebe.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.