Jak si vybrat svůj styl boje?

3.5.2018 | autor: Redakce PŽ

Jak si vybrat svůj styl boje?

Právě jste prohledali svoji schránku a mezi dopisy od banky a sociálky na vás vykoukl leták na lekce "sebeobrany". Té zaručeně nejlepší a nejrychlejší cesty jak se stát neohroženým bojovníkem či bojovnicí. Jak obstát proti nepříteli jakéhokoliv druhu s jakoukoliv zbraní.

Ať už jste k tomu skeptičtí nebo ne, pokud jste se rozhodli pro nějaké bojové umění či bojový sport, budete si první muset vybrat jaký to bude. Chcete to dělat proto abyste se ubránili? Nebo proto abyste byli jako magnet na holky a byli neodolatelní? Nebo jako relax či kung-fu cestu bojovníka a cestu životem?

Možná byste chtěli všechno, ale už asi tušíte, že všechno asi mít nebudete i když leták slibuje opak. Každý jsme totiž jiný a stejně jako je jiný každý člověk jsou jiné i metody sloužící k boji. Musíte vzít v potaz poměrně širokou škálu věcí. Jste velcí či malí? Tlustí či hubení? Rychlí či pomalí? Máte velkou odolnost vůči bolesti či trpíte i při říznutí se o papír? Chcete si na tréninku jen tak blbnout nebo jste připraveni, že tam pravděpodobně vypustíte duši a bude to bolet? Máte opravdu dobré pohybové schopnosti a nadání a nebo jste spíš "nemehla"?

Stejně jako má každé zboží svého kupce, není úplně každé bojové umění či sport pro každého. Teoreticky sice ano, ale v praxi si zřejmě můžete vybrat něco co vám bude sedět jako ulité a budete se v tom cítit dobře. Protože na co ztrácet čas? Proč se věnovat například boxu když nenávidíte jednotvárnost a chcete se učit i obranu proti zbraním? Možná Krav Maga se stovkami technik pro vás bude zajímavější. Nemáte rádi boj tělo na tělo, protože trpíte klaustrofobií? Pak asi Ju-jitsu, Zápas nebo Judo, pro vás asi nebude to ořechové když trávíte 90% v soupeřově těsné blízkosti.

Promyslete to a pak si vyberte či to vyzkoušejte na vlastní kůži, protože nic se nevyrovná osobní zkušenosti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.