Jak si zvolit ty pravé kopačky?

6.9.2021 | autor: Redakce PŽ

Jak si zvolit ty pravé kopačky?

Fotbal patří zcela po právu mezi nejoblíbenější sporty na planetě. Příčinou však není pouze zábavnost tohoto sportu. Velkou měrou se na jeho popularitě podílí i fakt, že fotbal se dá hrát prakticky kdekoliv a nepotřebujete k tomu skoro nic. Bohatě vám postačí jen jakžtakž kvalitní balón a vhodné obutí.

Nekupujte žádné šunty

Dbát na kvalitu obuvi byste měli za všech okolností, tedy i při výběru kopaček. Potřebujete totiž, aby bota nohu nejen dostatečně chránila, ale zároveň ji fixovala ve správné poloze. Hlavně u bot pro fotbal jde o důležitý aspekt, jelikož stačí jedno špatné došlápnutí nebo tvrdší kontakt se soupeřem a noha to může nepříjemně odskákat.

Značkové kopačky samozřejmě nejsou úplně nejlevnější, ale nikde není řečeno, že si musíte hned pořizovat to nejlepší, co je dnes možné, tedy Nike Mercurial nebo Adidas Predator. Existují i levnější možnosti, které jsou obdobně kvalitní, nicméně stojí o dost méně.

Kdybyste přeci jen chtěli to nejlepší na trhu, nakupujte ve slevách. Hlavně na podzim či po Vánocích není problém pořídit špičkové zboží často i za polovinu.

Nepodceňujte velikost

Obecně platí, že bota by měla sedět tak akorát. Nesmí tlačit, ale na druhou stranu by v ní neměla noha mít moc volného prostoru. Proto je vhodnější nakupovat kopačky v klasickém kamenném obchodě a nevyužívat e-shopy.

Je nezbytné si botu nejprve vyzkoušet a chvíli se v ní i procházet. Bez toho riskujete nákup zajíce v pytli.

Výběr podle terénu

Kopaček je více druhů, které se od sebe odlišují hlavně typem špuntů. Některé modely jsou vhodnější do rozmáčeného bahnitého terénu, jiné spíše využijete na dokonale upraveném zeleném pažitu bez terénních nerovností. Pokud hrajete v hale, na kolíky pak úplně zapomeňte, jelikož byste s nimi mohli poničit podlahu.

V ideálním světě by si člověk koupil od každého druhu jeden pár, nicméně ne každý má možnost takto utrácet. Proto je vhodným řešením koupit si jeden model do haly na zimu a jeden na trávu pro zbytek ročních období.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.