K čemu jsou dobré neoprenové boty a rukavice

2.9.2020 | autor: Redakce PŽ

Pokud patříte mezi příznivce vodních sportů, mezi něž patří třeba kiteboarding, wakeboarding, paddleboarding nebo další vodní aktivity, tak dobře víte, že pro jejich provozování je potřeba si pořídit bezpečnou a dokonalou výbavu.

Patří do ní také neoprenové boty a neoprenové rukavice. Tyto aktivity se dají provozovat i v podzimním čase, voda je však již chladná, a tak jsou kvalitní neoprenové rukavice i boty praktickými pomocníky nejen proti chladu, ale také představují důležitý bezpečnostní prvek.

Výhody neoprenu

Neopren je materiál, který je pro vodní sporty ideální volbou, vyrábí se z něj nejen obleky, ale i rukavice nebo boty na vodu. Výrobci využívají jeho dokonalé termoizolační vlastnosti, díky kterým ochrání tělo proti chladnu a prochladnutí.

Jedná se o gumovou hmotu houbovitého charakteru. Pokud nasákne vodu, zadrží ji a díky kontaktu s lidským tělem dochází k jejímu ohřátí. Následně pak voda kolem těla vytvoří izolační vrstvu.

To je jedna z výhod, které výrobci neoprenového oblečení využívají. Mezi další pak patří pružnost a poddajnost materiálu. Při výběru nejen kombinézy, ale i bot či rukavic je třeba postupovat pečlivě.

Na výběr máte různé tloušťky neoprenu, záleží na tom, pro které roční období jej budete používat.

Rukavice

Pokud si pořídíterukavice z neoprenu, budete mít ruce nejen v teple, ale také v bezpečí. Rukavice je ochrání jak před slunečními paprsky, které hřejí i v podzimním období, ale také proti případným odřeninám či záděrkám.

Nošením neoprenových rukavic také eliminujete tvorbu puchýřů či mozolů. Kromě toho jsou prodyšné, takže se nemusíte obávat pocení rukou. Nejsou kluzké, mají protiskluzový povrch, takže se vám v nich bude vše potřebné dokonale a pevně držet, ať už se jedná o pádlo, vlek, kite či jinou pomůcku potřebnou pro vodní aktivity.

Boty

Také boty z neoprenu nabízejí celou řadu výhod. Kromě již výše zmíněné tepelné izolace je to jejich odolnost, díky níž je můžete využívat během široké nabídky vodních aktivit. Nemusíte se obávat, že vám budou vadit, neboť jsou velmi lehké.

Také mají protiskluzovou podrážku, což je, především u vodních sportů, velká výhoda. Uvnitř bot bývá často odolnější vložka. Jejím úkolem je ochrana chodila v případě pohybu po dně moře, kde můžete narazit na korály a v případě řeky či rybníka zase na ostřejší kameny.

Lze se s nimi pohybovat i po rozžhaveném písku a vaše chodidla budou stále v bezpečí. Pokud si pořídíte obuv opravdu kvalitní, bude mít také ochranu antibakteriálního rázu, která chrání nohy proti tvorbě plísní i proti mikrobům.

V nabídce na mysticstore.cz naleznete obuv různé síly neoprenu, vybírat tak můžete podle aktivit, k nimž si hodláte boty pořizovat. Zohlednit byste měli také teplotu vody, případně terén, v němž se budete pohybovat nejčastěji.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.