Nosiče lyží a snowboardů vybírejte pečlivě

19.2.2020 | autor: Redakce PŽ

Každý milovník zimních sportů ví, jak moc je důležitá poctivá příprava na lyžařskou sezónu. Kvalitní nosiče lyží a snowboardů jsou v tomto případě naprosto nezbytné, jinak bude vaše cestování na svah zbytečně zdlouhavé a plné komplikací.

Nosiče lyží kupujte s rozvahou

Jestliže jste v oblasti nosičů úplný nováček, nevadí, my vám pomůžeme. Je třeba vědět, že nosiče lyží se dělí na dva základní typy. Jako první si představíme nosiče, jež se upevňují na příčníky umístěné na střeše vozidla, případně pod střešní lem. Ty mají výhodu hlavně v jejich velkém objemu, protože dokáží pojmout vybavení hned pro několik rodinných příslušníků najednou. Manipulace s tímto typem je velice snadná a rychlá, takže se musíte bát, že vám odbavování lyží bude zabírat zbytečně mnoho času.
 
Druhou možností jsou magnetické nosiče, avšak ty nejsou vhodné pro každého. Jelikož se upevňují přímo na střechu automobilu, existuje zde poněkud velké riziko poškrábání svrchního laku. Tento model volte spíše v případě, že na hory nevyrážíte moc často. Taktéž se hodí více pro převážení zimního vybavení na kratší vzdálenosti.

Nosiče snowboardů pro ochranu majetku

Pro ty, co fandí spíše prknům, nesmíme zapomenout zmínit také nosiče snowboardů. V této oblasti máte praktické stejné možnosti, jako když plánujete převážet lyže. Obezřetní však buďte při vybírání velikosti, protože snowboard zabírá více místa, což si bohužel lidé častokrát neuvědomují. Taktéž není vůbec na škodu hledat modely, jež se dají uzamknout. Pamatujte si, že zloději jsou všude, a vy přeci nechcete přijít o své milované vybavení na hory.
 
Kvalitní nosiče lyží a snowboardů je možné zakoupit třeba u společnosti Filson Store. Na jediném místě naleznete širokou paletu zboží, z níž si jistě vybere každý. Navštivte jejich internetový obchod a vyberte si nosič přesně podle svého gusta, s nímž bude ježdění do hor naprostá hračka.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.