4 rady, jak vybrat brusle a další výbavu na inline hokej

25.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Chybí vám během léta led, bruslení a hraní ledního hokeje? Pak si můžete spolu s přáteli zkusit zahrát letní variantu v podobě inline hokeje. I na něj je však zapotřebí mít alespoň základní výbavu. Co byste si tedy měli pořídit, abyste si hru maximálně užili?

 

1. Velikost bruslí

Základní pomůckou, bez níž se kromě hokejky při verzi hokeje, která se zpravidla hraje na betonu, jsou samozřejmě brusle inline. Při jejich výběru hraje důležitou roli hlavně velikost. Oproti bruslím na lední hokej nemusejí být rozměrově větší, než je velikost vaší běžné obuvi. Nemusíte u nich totiž počítat s tlustými ponožkami, jako je tomu u klasických bruslí. Pozor si dejte jen na to, že velikost bruslí může být uvedena v různých číslech, označení totiž záleží na výrobci, respektive zemi, v níž se vyrábějí.

Další bod, na nějž je třeba se zaměřit, představuje stabilita. Inline brusle mají mít dostatečně zpevněnou část v oblasti kotníků, jinak vám hrozí zranění.

2. Rozměry koleček

Podstatnou záležitostí je při výběru bruslí na inline hokej velikost koleček. Obecně platí, že čím větší kolečka máte, tím vyšší rychlost lze vyvinout. Proto si jako začátečníci volte spíše modely s menšími kolečky, profesionálové pak mohou sáhnout po produktech, jež mají kolečka o větším průměru.

3. Tvrdost koleček

Pokud jde o tvrdost, opět je nutné volit brusle dle vašich schopností. Měkčí kolečka umožňují lepší ovladatelnost bruslí, tudíž jsou ideální pro méně zkušené bruslaře. Rychleji se však opotřebovávají. U tvrdých koleček zase počítejte s tím, že budete více pociťovat nárazy od země, případně nerovností povrchu.

4. Chrániče a rukavice

Pakliže jdete hrát inline hokej, určitě nezapomeňte také na chrániče loktů na rukou a kolenou. Během hry dokážou výrazně snížit riziko zranění. Je praktické si pořídit rovněž speciální rukavice na inline, jež mají větší citlivost nežli klasické hokejové rukavice na zimu, přičemž dobře chrání klouby a prsty.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.