Cimbálovka Praha zajistí program pro restaurace i na svatby a večírky

17.7.2020 | autor: Redakce PŽ

Cimbálová muzika je neodmyslitelně spojena s Moravou a vynikajícím vínem. Často doprovází ochutnávky v malebných vinných sklípcích, zaznívá na festivalech folklórní hudby i ve stylových restauracích. Její atraktivitu ještě zvyšuje fakt, že ji obvykle hrají muzikanti odění do pestrých a bohatě zdobených moravských lidových krojů.

Cimbálovka dokáže vzít za srdce mladé i dříve narozené

Mezi nejoblíbenější písničky cimbálovek patří Vínečko bílé, Když jsem šel z Hradišťa, rozverná a energická To ta Helpa a mnohé další. Babičkám a dědečkům se při nich často vybavují vzpomínky na mládí, nefalšované vesnické tancovačky a první lásky, nezřídka při nich ukápne i nějaká ta nostalgická slzička. Vždy ale zároveň vykouzlí i široký úsměv na tváři. Cimbál však oslovuje i střední a mladou generaci, zaujmout a potěšit dokáže dokonce i ty, kdo chodí na rockové koncerty nebo techno party. Příjemný večer s hudební kulisou cimbálu a zpěvem tradičních textů je totiž naplněn dnes pro některé těžko dostupnou romantikou a pohodou. A navíc se na cimbálovku skvěle tančí. Proto ji alespoň čas od času ocení i mladí.

Cimbálka Praha vykouzlí dokonalou atmosféru na svatbě, rodinné oslavě i firemním večírku

 

Hledáte tu pravou kapelu na svatbu nebo jinou oslavu? Pokud máte rádi folklór, cimbálka Praha vás nezklame. Pod vedením Petra Goryczky, který sám hraje na cimbál a na kontrabas, v ní působí nadšení moravští muzikanti a zpěváci. Cimbálovka Praha působí zejména v Praze a jejím okolí, dojede za vámi ale i na jiné domluvené místo. Obvykle vystupuje v sestavě čtyř až pěti hráčů oděných v tradičních krojích, na přání klienta případně ve společenském oděvu. A cimbálka nevystupuje jen na soukromých akcích; ráda zahraje i v restauraci, na festivalu či jako stylový doprovod na koštu vín a pálenek.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.