Kuchyňské baterie. Pro jakou se rozhodnout?

31.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Kuchyňské baterie. Pro jakou se rozhodnout?

Kuchyně - místo, kde trávíme poměrně hodně svého času, i když to původně nezamýšlíme. Při jejím zařizování doufáme, že ji nebudeme muset navštěvovat tak často (pokud tedy nepatříme k milovníkům vaření nebo pečení), ale posléze se ukáže, že je to všechno trochu jinak. Jelikož je kuchyně jednou z místností, která je navštěvována skutečně nejvíce, je dobré ji vybavit společníky, na které je spolehnutí. A to nemluvíme jenom o troubě nebo rychlovarné desce. Mluvíme také o kuchyňské baterii, která je nedílnou součástí tohoto koutu domu.

Kuchyňská baterie zkrátka do kuchyně patří, o tom není pochyb ani sporu. Pokud jste si však mysleli že nabídka na trhu zahrnuje jenom základní typy čili že výběr nebude extrémně náročný či dlouhý, spletli jste se. Nabídka na trhu je opravdu obrovská, proto vám přinášíme seznam těch nejoblíbenějších, ať je pro vás snazší ujasnit si, pro jakou se rozhodnete.

Nástěnné baterie

V poslední době velmi oblíbené jsou baterie nástěnné. Mluvíme o těch, které jsou umístěny do zdi, kdy zdi jsou napojeny na rozvody vody, jež jsou ve stěně vedené. Dalo by se říct, že se vracíme do minulosti, protože dříve bylo toto řešení velmi tradiční. Hlavní předností je především to, že baterie poskytují větší prostor mezi dřezem a baterií čili můžete očekávat pohodlné oplachování.

Stojánkové baterie

Jedním z nejčastějších řešení jsou také stojánkové baterie, které často bývají navrženy na zakázku. Ovšem nemusíte si nutně objednávat speciální kousek, většinou na trhu najdete tu, která přesně vyhovuje vaší kuchyni.

Stojánkové baterie se umísťují přímo na kuchyňskou linku, případně rovnou na dřez, což je praktičtější než první zmíněné.

Podomítkové baterie

Do luxusních a velmi moderních interiérů se instalují takzvané podomítkové baterie. Jedná se o velmi luxusní baterie, které však mají minimalistický vzhled, tudíž nečekejte žádné kýčovité prvky. Vypadají tak, že část baterie je ukryta pod omítkou a vidět je jenom výtok vody, kohoutky a páka.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.