Otočný gril na kuře se dá použít i na domácí gyros

28.5.2020 | autor: Redakce PŽ

Otočný gril na kuře se dá použít i na domácí gyros

Češi grilování milují a letos už je grilovací sezóna v plném proudu. Mohlo by se zdát, že grilovaného masa se člověk nikdy nepřejí, ale není to pravda. Jestli nevíte, do čeho ještě maso naložit a jakou barbecue omáčku si pořídit, abyste potěšili chuťové buňky něčím novým, možná by nebylo na škodu zvážit koupi nového grilu.

Na klasickém grilu si ugrilujete plátky masa nebo zeleninu nakrájenou na plátky. Existují ale i jiné typy grilů, které vám umožní připravovat další lahodná jídla. Dokonalým příkladem je gril na kuře, s nímž toho ugrilujete mnohem více než jen kuře.

Gyros, kebab nebo špízy

Kuře na klasickém grilu neugrilujete, potřebujete otočný gril. Pokud vás tedy láká zakousnout se do lahodného měkkého kuřecího stehýnka, tohle je správná volba.

Gril na kuře ovšem najde širší využití. Výborně se na něm dá připravit také kebab, gyros, špízy, nebo dokonce menší kýta. Zejména muži mají rádi maso v jeho přirozeném stavu, rádi si ho odřezávají přímo z kosti, tak proč si tento gurmánský zážitek nedopřát na vlastní zahradě?

Nemusíte kupovat celý nový gril

Pokud doma již máte gril, pravděpodobně vám bude stačit pořídit jen rozšíření na kuře. Jedná se o konstrukci s otočným mechanismem, kterou položíte na svůj gril. Otáčení kuřete bývá obvykle realizováno na elektrický pohon, takže musíte počítat s přípojkou. Na domácí zahradě to ale není problém.

Díky otočnému grilu získáte možnost obohatit svůj jídelníček o spoustu vynikajících pokrmů. Co byste řekli na klasické pečené kuře, zeleninové špízy se 4 druhy sýra, grilovanou kýtu či domácí kebab v tortille?

Otočné grily na kuře s motorkem prodává například e-shop Grilmen. Využít ho můžete pouze v případě, pokud již máte doma gril Grilmen. Ten razí univerzální řešení, kdy si na jednu konstrukci libovolně dáváte lávový kámen, mřížku, špízové jehly, a právě i otočný rožeň s motorkem. Milovníci grilovaných pokrmů takový chytrý gril určitě ocení.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.