Remoska: Recenze ikonického hrnce

20.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Remoska: Recenze ikonického hrnce

 

V kuchyni máme spoustu pomocníků. Někteří jsou velmi vytížení, jiní téměř celý rok zahání. Ale jen málokterý má takové renomé jako Remoska. Bez nadsázky ji můžeme označit za legendární, protože jedině ona probouzí v zástupcích starší generace nostalgickou náladu plnou vzpomínek na dobroty všeho druhu – od dezertů až po pečené kuře. V českých kuchyních má čestné místo už přes 60 let a rozhodně to nevypadá, že by její popularita klesala. Naopak hravě obstojí i v záplavě moderních spotřebičů, a to navzdory své téměř původní koncepci. Nebo možná právě díky ní?

O tom, že je stále velmi oblíbená, svědčí například tato Remoska recenze, kterou najdete na sympatickém projektu Ecoblog. Pokud vám jde o autentické pocity z inovované verze, určitě si ji přečtěte. V tomto článku se dozvíte všechny podstatné informace, díky kterým vyberete správný model. Pod značkou se totiž skrývá hned několik jedinečných zástupců.

Co je to vlastně Remoska?

Pokud jste se již setkali s některou z „původních“ Remosek, můžete tento odstavec přeskočit. V opačném případě pokračujte ve čtení.

Pojem Remoska je poměrně známý, ale i tak se najde spousta lidí, kteří absolutně netuší, o čem je v souvislostí s ní řeč. Nejde o nic jiného než elektrickou pečicí mísu. Ale jak správně tušíte, v mnoha ohledech exceluje nad konkurencí, ostatně právě proto získala čestné místo v kuchyňské lince a vypadá to, že se ho hned tak nevzdá. V čem spočívá její největší výhoda? Je velmi jednoduchá, a přesto nabízí široké spektrum využití. Kombinace univerzálnosti použití a velmi snadné obsluhy z ní dělá hvězdu.

Jak vznikl název Remoska?

Autorem původní Remosky je český vynálezce – elektrotechnik Oldřich Homuta. Jeho elektrická pánev se po znárodnění v 50. letech vyráběla ve státním podniku REMOS, po kterém získala své jméno.

Jak vypadá Remoska nové generace?

Jak moc se Remoska za uplynulé dekády změnila? Na první pohled jsou moderní varianty velmi podobné původním – a pravdou je, že z nich ve velké míře vychází. Co se však změnilo, jsou materiály a některé detaily. České elektrické mísy prošly zajímavou evolucí a odpovídají požadavkům náročné hospodyňky či kuchtíka.

O teplo se stará topná spirála umístěná ve víku, nicméně pečení není zdaleka jedinou činností. S Remoskou je možné vařit, zapékat, smažit, dusit, rozmrazovat či ohřívat. A protože není o nic větší (ani menší) než běžný hrnec, jde o velmi mobilního pomocníka, kterého si lze vzít na chalupu i na dovolenou.

Jak vybrat správnou Remosku?

Jak jsme zmínili výše, Remoska není jen jedna. Vyrábí se v několika různých provedeních, které se liší objemem, typem víka a barevným provedením povrchové vrstvy.

Na co se tedy při výběru zaměřit?

Pomyslným srdcem Remosky je víko. Není to obyčejná poklička, ale topné těleso s integrovanou spirálou. Produkuje teplo, které připravuje pokrmy a Remoska se bez něj neobejde.

Víko se vyrábí z nerezového plechu, který se snadno čistí a zároveň se chlubí velmi dlouhou životností. Disponuje ventily, přes které se během přípravy jídla uvolňuje pára. Jeho součástí je jedno nebo dvě držadla z tvrzeného plastu, který je zárukou ochrany před popálením. Zvedání víka a jeho pokládání na podložku usnadňuje delší madlo.

V případě víka dostanete na výběr mezi typem bez okénka, jehož výhodou je rovnoměrnější pečení. Nevýhodou budiž fakt, že v případě kontroly musíte víko odklopit. Druhým typem je víko s okénkem umožňující sledování pokrmu bez nutnosti odklopení. Díky tomu zbytečně neuniká teplo a doba kuchtění se neprodlužuje.

Co se týče hrnce, vyrábí se z hliníku opatřeného nepřilnavou teflonovou vrstvou. Díky ní se jídlo nepřipálí, a navíc má zelenou příprava pokrmů bez oleje.

Velmi důležitým aspektem výběru je objem. Remosky Original a Classic jsou k dostání s využitelným objemem 2 a 4 litry. Početnější domácnost (4 a více osob) by měla jednoznačně volit větší provedení, které je zároveň výkonnější.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.