Zájem o rozvoz jídla strmě vzrostl

27.8.2020 | autor: Redakce PŽ

Sice jsou doby, kdy byly uzavřené restaurace a hospody už dávno pryč a lidé se vrací ke svému normálnímu životu, ale v některých ohledech zůstává situace stejná jako v případě koronaviru panujícího venku. Mluvíme konkrétně o rozvozech jídla ve Frýdku-Místku a jinde v republice. Právě o rozvoz jídla strmě vzrostl zájem, i když si všichni mohou přijít do restaurace na své oblíbené jídlo. Lidé zkrátka do jisté míry zlenivěli a rozvoz jídel je něco, čeho se nechtějí vzdát.

To ostatně potvrzuje i nejedna firma zaměřující se na rozvozové služby. Například Uber Eats, o něhož zájem dříve nebyl žádný, se aktuálně těší obrovskému zájmu. To společnost ostatně vítá, protože společností provozované taxislužby jsou v obrovských ztrátách.

Ztrátu taxislužby látuje rozvoz jídel

Společnost se tak dostává do jakési roviny. Neprosperuje, ale na druhou stranu ani nekrachuje. Jednotlivé služby, které firma nabízí, se totiž hezky doplňují. Zatímco taxislužba provozována zmiňovanou společností je v hlubokých ztrátách, rozvoz jídel je zase na svém vrcholu a látuje tak vzniklé díry.

Pokud budeme mluvit o zmiňované poskytované taxislužbě, budeme hovořit o skoro třicetiprocentních ztrátách v porovnání s prvním čtvrtletím roku minulého. Tržby však společnosti klesly po celém světě, nikoli jenom u nás. Mluvíme tedy o celosvětové ztrátě, kterou však látuje rozvoz jídel, o něhož vzrostl zájem takřka o dvacet procent.

Navzdory problémům se jede dál

Společnost Uber však nepatří ke společnostem, které by se vzdávaly kvůli koronavirové krizi. Právě naopak. Společnost Uber stále hlásí, že se jede dál a že má stále kupu cílů před sebou. Ovšem je pravdou, že lituje svých ukvapených rozhodnutí zrušit rozvoz jídel v menších zemích. Bohužel firma skončila i v Česku, protože se jí prý nepodařilo dosáhnout takového tržního podílu, o jaký firma u nás usilovala. Rozvoz jídla se však zrušil i v jiných státech ve východní Evropě.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.