5 důvodů, proč přejít na elektronické cigarety

26.9.2013 | autor: Redakce PŽ

5 důvodů, proč přejít na elektronické cigarety

Láká Vás elektronická cigareta? Stále jste ale na pochybách? Tak zde máte hned pět důvodů, proč se zbavit klasických cigaret a zvolit tuto alternativu.

V posledních několika letech se dostaly do povědomí veřejnosti elektronické cigarety, které mají oproti cigaretám klasickým hned několik výhod. Na tomto místě uvedeme pět důvodů, proč k elektronické cigaretě přejít. Rozhodně to totiž má smysl!

1. Vdechujete pouze páru a nikotin

Nikotin je alkaloid a pro člověka návyková látka. Právě on je tedy zodpovědný za to, že s tímto zlozvykem jen tak nepřestanete. Při kouření elektronické cigarety vdechujete páru vzniklou zahřátím kapalných náplní (tzv. e-liquidy), v níž je nikotin obsažen. Ačkoli je tento alkaloid sám o sobě toxický, s elektronickou cigaretou si jej lze dávkovat a hlavně zdravotní rizika pro kuřáky číhají převážně jinde.

Náš tip: vyzkoušejte nabídku internetového obchodu eMotion.cz.

2. Ulehčíte svému organismu

Za většinu obtíží spojených s kouřením mohou látku, které se uvolňují při spalování tabáku a cigaretového papírku. Výrobci přitom do cigaret přidávají látky podporující hoření či dodávající lepší chuť, které ke zdraví také nepřispívají. Tyto obtíže tedy s elektronickými cigaretami odpadají.

3. Ušetříte nemalé finanční částky

Používání elektronické cigarety Vás sice bude stát několik tisíc korun ročně (cca 4 až 5 tisíc), nicméně každý kuřák ví, že náklady na „klasické“ kouření jsou daleko, daleko vyšší. Šetříte tedy nejen své zdraví, ale zároveň i svou peněženku.

Náš tip: nabídku elektronických cigaret levně si prohlédněte zde.

4. Zbavíte se zápachu běžných cigaret

To rozhodně není málo. Samotný kuřák si to možná již ani neuvědomuje, ale cigaretový kouř je zkrátka velmi cítit. Elektronické cigarety zápach eliminují, a i díky tomu si je můžete „zapálit“ prakticky kdekoli.

5. Existují nejrůznější e-liquidy

Na závěr se ještě zastavme u náplní, tedy e-liquidů. Aktuálně totiž existuje skutečně velké množství příchutí (od tabákových, přes ovocné a nápojové až po mentolové), takže oproti klasickému kouření si na své přijde také chuťový smysl. Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.