Bolesti zad stále častěji trápí náš pohybový aparát

30.8.2017 | autor: Redakce PŽ

Lidí, které trápí nepříjemné bolesti zad, je v dnešní době čím dál více. Je velmi pravděpodobné, že za těmito dlouhodobými obtížemi pohybového aparátu stojí všeobecně rozšířený pasivní způsob života, který je i přes alarmující upozornění lékařů bohužel stále na vzestupu. A nezdá se, že by tento trend v nejbližší době zaznamenal výrazné pozitivní změny. Za bolesti zad mohou nejčastěji pracovní podmínky, sedavá administrativní zaměstnání a zvyšující se počty pracovníků v nepřetržitých pracovních provozech. Pokud si k vyjmenovaným spouštěčům přidáte ještě minimum sportu, pravidelného pohybu a volného času, je na přetrvávající bolesti zad zaděláno. Z náhlé a nečekané bolesti zad se může snadno vyvinout chronické onemocnění, jehož léčba je velmi komplikovaná, zdlouhavá a nezaručující kýžený výsledek.

Bolesti páteře

Onemocnění a bolesti páteře bývají nejfrekventovanější příčinou způsobující výše zmíněné problémy se zády. Pokud není v pořádku páteř, nemůže se dařit ani namáhaným zádům. A není divu, že tomu tak je. Bez správného fungování páteře naše tělo není schopno zdravě a bezbolestně pracovat. Páteř je složitý mechanismus složený z mnoha dílčích částí. Stačí, když se poškodí jedna, a bolesti páteře jsou na světě.

Co na bolest zad?

Abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím zvaným bolesti zad nebo bolesti páteře, zaměřte se na prevenci. To je totiž nejefektivnější způsob, jak si uchovat zdraví a správné držení těla. Co na bolest zad opravdu zabírá? Pravidelné protahovací cvičení, dlouhé procházky, koupě kvalitní a hlavně zdravotně nezávadné matrace, výměna pracovní židle za gymnastický nafukovací míč nebo redukce hmotnosti při zvýšené váze. Seznam cviků, co na bolest zad stoprocentně fungují, najdete zde: http://www.olfen.cz/bolest-zad.php.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.