Budování prospěšného návyku

2.7.2019 | autor: Redakce PŽ

Budování prospěšného návyku

Právě na vás vykoukla poslední faktura online, dopili jste Latté s vánoční příchutí a náhle to přišlo. Uviděli jste svého kolegu z práce. Ne toho, co miluje svou zahradní sedací soupravu, ale toho druhého. Toho svalnatého. Jakmile jste ho uviděli, i vy jste zatoužili po stejné figuře jako má on. I vy jste zatoužili po obdivných pohledech svých kolegyň. Jenže jen toužit nestačí. Musíte pro to něco udělat. Někdy může být první krok ten nejtěžší, ale zároveň nejdůležitější.

Jistě, můžete teď hned běžet na záchod a tajně dělat v kabince kliky, pakliže se tam vejdete a vlastně proč ne? Proč si nezačít budovat zdravý návyk teď hned, když jste zrovna při chuti a máte motivaci. Jak říká totiž Egg Shen z osumdesátkové klasiky Velké nesnáze v malé Číně „a tak to začíná, malými věcmi“. Dnes to může být deset vypocených polokliků na záchodě, za týden to může být deset poctivých a za měsíc, kliky na jedné ruce, kliky ve stojce, kliky na dvou prstech, na jednom? Kdo ví, co na vás čeká a taky jestli to vlastně chcete. Jedno je ale jisté, bez toho abyste to začali mít rádi a vybudovali si zdravý návyk, to nepůjde.

V budování zdravého návyku totiž musíte být jako stroj. Nepřemýšlet a prostě to strojově dělat. Naplánovali jste si na odpoledne kliky, planky, dřepy a shyby? Do it! Nepřemýšlejte o tom!  Zabere vám to jenom minutku, ale budete se cítit lépe, silněji a budete o krok blíže ke své vysněné postavě, nebo zdravějšímu tělo nebo čemukoliv, pro co jste se rozhodli začít cvičit.

A taky by vás to mohlo bavit. Dvakrát týdně váš oblíbený squash nebo tenis, do toho denně pár kliků, dřepů, planků, shybů na workoutovém hřišti až půjdete cestou z práce domů a návyk je na světě. A na rozdíl od špatného návyku, s tímto nebudete muset přestat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.