Bylinkové nachlazení proti zimnímu nachlazení

31.10.2022 | autor: Redakce PŽ

Bylinkové nachlazení proti zimnímu nachlazení

Zima se začíná hlásit o slovo, což znamená jediné – je načase začít posilovat náš imunitní systém, který bude zkoušen ze všech stran. Vedle rakytníkového sirupu, ve kterém se ukrývá několikanásobně větší množství vitamínu C než v citrusech, se vyplatí vsadit na bylinkové sirupy, které se ostatně hodí nejen jako prevence častému nachlazení. Levandulový sirup, bezinkový nebo smrkový sirup– vyzkoušejte jejich sílu na vlastní kůži.

Bylinky vyhrávají na plné čáře

I když máme v mnoha případech tendenci sáhnout po tradičních lécích a prášcích, ve skutečnosti jsou bylinky tím, co nakonec vyhraje, protože stoprocentně uleví od zdravotních problémů. Ostatně sázely na ně už i naše prababičky, které současná léčiva neznaly. I díky jejich úsilí víme, jaké konkrétní květy sbírat při odpoledních procházkách v lesích a jak konkrétně nám můžou ulevit od zdravotních neduhů.

Bylinky samy o sobě je možné konzumovat nejen ve formě sirupů, ale také existují bylinné odvary, čaje a samozřejmě také příjemné tinktury. Sirupy však oceníme prakticky po celý rok, protože je můžeme přimíchat i do letních chlazených drinků.

Když vás bolí v krku nebo když nemůžete spát

Léčivé bylinky si poradí prakticky s jakýmkoli zdravotním neduhem. Pokud vás začíná bolet v krku a vypadá to, že se vám na paty lepí angína, vezměte si do rukou smrkový sirup, který tělu dodá potřebnou vzpruhu, jakou vyžaduje. Krásně voňavá, hustá šťáva obsahující velké množství vitamínu C odhleňuje a také ulevuje při kašli.

Bylinky pomáhají i při nespavosti. Například takový levandulový sirup dokáže zahnat probděné noci, po kterých se probouzíte více unavení, než jak jste reálně šli spát.

Kromě levandule pomáhá na nespavost také tymián nebo máta či meduňka. Levandule však navíc dokáže utišit bolesti hlavy a uklidnit člověka.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.