4 byliny, které vám pomohou v boji nejen se stresem a únavou

30.7.2022 | autor: Redakce PŽ

4 byliny, které vám pomohou v boji nejen se stresem a únavou

Stres v moderním světě patří mezi často skloňované slovo, jelikož jde o neduh, s nímž se jistě nejednou potýkal každý z nás. Problém však nastává tehdy, když stres ovlivňuje náš život více než bychom chtěli. Pokud chcete lépe zvládat stres, pak zkuste využít léčivou sílu přírody. Na rozdíl od antidepresiv nejsou bylinky návykové a mají pozitivní vliv na lidský organismus. A jaké bylinky jsou vhodné pro odstranění stresu a s tím spojenou únavu?

Meduňka

Při pomoci se stresem a únavou patří mezi velmi oceňovanou bylinu meduňka. Meduňka totiž obsahuje látky, které poskytují organismu pocit uvolnění a přináší úlevu. K čemuž přispívá také její příjemná vůně. Při boji se stresem a úzkostí se nejčastěji užívá zejména nálev z meduňky.

TIP: Testosteronové injekce jsou zaručeným způsobem zvýšení hladiny testosteronu

Šťáva z rakytníku

Další velice účinnou rostlinou je rakytník řešetlákový, jenž má pozitivní vliv na odbourávání stresu a také pomáhá proti únavě. Tento stříbrný keř se sytě oranžovými plody je navíc cenným zdrojem mnoha vitamínů. Za zmínku stojí vysoký obsah vitaminu C, čímž se řadí mezi významný antioxidant a posiluje imunitu. Proti stresu a únavě je skvělá například šťáva z rakytníku.

Kozlík

Velice účinnou a vhodnou bylinou proti stresu a úzkosti je také kozlík lékařský, který dokáže uklidnit lidskou mysl a pomoci s usínáním. Kozlík lékařský se při boji se stresem užívá již po celá staletí. Mezi nejúčinnější se řadí především tinktura či odvar z kozlíku lékařského.

Echinacea

Jednou z posledních bylin, jež se osvědčila při boji se stresem a úzkostmi je echinacea purpurea neboli třapatka nachová. Užívání echinacei má navíc řadu dalších pozitivních účinků na lidský organismus. Echinaceaposiluje imunitní systém, chrání lidský organismus před oxidativním stresem, pomáhá v prevenci před nachlazením a má protizánětlivé účinky.

Široký výběr přírodních produktů, jež vám pomohou v boji proti širokému spektru nemocí, najdete na e-shopu Herbavis.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.