Chcete žít bez stresu? Pak uvažujte nad uzavřením těchto 3 pojištění

28.1.2022 | autor: Redakce PŽ

Chcete žít bez stresu? Pak uvažujte nad uzavřením těchto 3 pojištění

Život je krásný, ale někdy stačí málo a v okamžiku se změní v noční můru. Nad mnoha věcmi nemáme, ani nemůžeme mít kontrolu a musíme se spoléhat na štěstí. Co však udělat můžeme, je chránit svůj majetek vhodně zvoleným pojištěním. Za které produkty byste si měli připlatit i vy? Vybrali jsme pro vás 3 nejdůležitější pojištění, které jsou skutečně užitečné a posilují pocit permanentní pohody.

Pojištění majetku

Ať už jde o nemovitost v podobě bytu, rodinného domu či chaty – anebo jiný majetek, jehož poškození či krádež by mohlo pořádně zabolet vaše konto, neváhejte si sjednat vhodně zvolené majetkové pojištění. U pojištěných nemovitostí, jejichž ceny v poslední době závratně rostou, nezapomeňte na pravidelnou aktualizaci pojistné smlouvy.

Pojištění odpovědnosti

Napadlo vás někdy, co byste si počali v situaci, kdy vlastní vinou způsobíte škodu na zdraví nebo majetku další osoby? Za své jednání neseme odpovědnost a případnou újmu musíme poškozenému uhradit. Pojišťovny naštěstí nabízí možnost, jak se před škodami v běžném občanském životě i v zaměstnání chránit – stačí si sjednat pojištění odpovědnosti (případně pojištění odpovědnosti pro zaměstnance) v adekvátním rozsahu a výší pojistného krytí.

 

Ani tzv. pojistka na blbost vás ale neochrání v případě, že škodu způsobíte úmyslně nebo pod vlivem alkoholu či návykových látek. Všechny tyto situace najdete ve výčtu výluk u všech pojistných produktů.

Životní pojištění

Velmi nepříjemné může být období, kdy v důsledku nenadálé životní situace rodině vypadne příjem.  I tomu se dá naštěstí přecházet uzavřením životního pojištění. Alfou a omegou je správné nastavení parametrů. Zatímco drobná rizika můžete nechat bez povšimnutí, pojištění závažných onemocnění či trvalých následků úrazu naopak důležitá jsou.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.