Domácí zdravotní péče. Profesionálně, komplexně a v pohodlí domova

30.9.2023 | autor: Redakce PŽ

Domácí zdravotní péče. Profesionálně, komplexně a v pohodlí domova

Domácí zdravotní péče, která je poskytována přímo v pohodlí domova, je stále populárnější, a to i díky pandemii koronaviru. Lékaři i pacienti si mnohem více uvědomují význam a výhody tohoto typu léčby. Specializované agentury proto nyní nabízejí širokou škálu zdravotních služeb, včetně náročných procedur, jako je například péče o pacienty závislé na plicním ventilátoru nebo dialyzační jednotce, to vše v domácím prostředí.

Je třeba zdůraznit, že domácí zdravotní péčenení vhodná pro každého pacienta. Je určena pro pacienty, kteří jsou ve stabilním stavu a nepotřebují nepřetržitou nemocniční péči. Tento druh péče musí být doporučen a předepsán ošetřujícím lékařem. V současnosti lze najít pobočky specializovaných agentur po celé České republice tak, aby zdravotní personál dorazil k pacientovi v přiměřeném čase a byla tak zajištěna zdravotní péče odpovídající stavu pacienta.

Domácí zdravotní péče není žádný luxus jen pro vyvolené

Spousta lidí pořád ještě neví, že domácí zdravotní péče není ani luxusem ani péčí určenou pouze seniorům. Je předepisována pacientům bez rozdílu věku po těžkých úrazech nebo onemocněních, pokud poskytnutí péče v domácím prostředí jejich stav umožňuje. Tato péče je hrazena z klasického zdravotního pojištění v případě, že ji doporučí a předepíše lékař.

Domácí hemodialýza, DUPV i parenterální výživa

Díky pokroku v medicíně je dnes možné poskytovat i velmi složité zdravotní služby v pohodlí domova. Některé specializované agentury, například ProCare Medical, nabízejí služby, jako je domácí hemodialýza, domácí umělá plicní ventilaceči parenterální výživa. Tato agentura má své hlavní sídlo v Praze a jejich pobočky v mnoha městech. To proto, aby mohla co nejlépe pokrýt potřeby svých pacientů a zajistit rychlou reakci na jejich potřeby po celé České republice.

Pro více informací a kontaktní údaje navštivte webové stránky www.procare.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.