DUPV tedy domácí umělá plicní ventilace

29.1.2020 | autor: Redakce PŽ

DUPV tedy domácí umělá plicní ventilace

Péče o ventilované pacienty je poměrně náročná. Pokud však pacient netrpí žádnými přidruženými neduhy nebo zde není jiné omezení, není nutné, aby zůstával v nemocnici. Umělou plicní ventilaci lze obstarat i u pacienta doma. Samozřejmě tuto službu nemůže poskytoval kdokoli. Pod záštitou Všeobecné zdravotní pojišťovny proběhl pilotní projekt. Tohoto projektu se účastnily vybrané subjekty, které splňovaly potřebné kvalifikace a specializace. Zapojila se tak i přední agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical. V případě, žeDUPV doporučil ošetřující lékař ventilovaného pacienta, dokázali zařídit vše potřebné a během jednoho týdne mohl být pacient u sebe doma.

Proč stonat raději doma?

Pro ventilovaného pacienta znamená domácí umělá plicní ventilace nejen pohodlnější život v soukromí jejich domovů, kdy jsou obklopeni svými nejbližšími, ale také navázání na původní styl života. Pacientům totiž umožňuje navrátit se ke spoustě činností. Zároveň pacienti nejsou vystavováni riziku tolik závažných nemocničních nákaz. Ty se bohužel stále přes všechna opatření v nemocničních zařízeních vyskytují a jejich rezistence stoupá. Pro pacienty, a zvláště pro ty ventilované, jsou pak velmi vážnou komplikací.

DUPV od ProCare Medical

Domácí umělá plicní ventilace je tak pro ventilované dalším logickým krokem a také možností pro kvalitnější život. Agentura ProCare Medical stála již za přípravou celého pilotního projektu. Poskytují tak pacientům nejen kvalifikované zdravotní sestry pro DUPV, ale také pohotovostního lékaře s příslušnou specializací.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.