Golfové dilema. Začít s ním, či nezačít?

2.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Chcete vyzkoušet něco, co jste ještě nezažili? Vyzkoušejte oblíbený sport, který je rozšířený po celém světě. Vyrazte se svými přáteli, rodinou nebo obchodními partnery na golf. Golf je skvělým odreagováním a zároveň posílením fyzické kondice. Víte, kdy je správný čas začít?

Pro koho je golf

Golf je pro všechny. Opravdu jej může hrát dítě i dospělý. Hodí se i pro starší lidi, kteří se potřebují udržovat v kondici. V současné době jej můžou hrát jak muži, tak ženy. I když v minulosti tomu bylo jinak a dřív byl golf spíše výsada mužů.

Golf je opravdu sport

I když jste možná slyšeli, že golf je snobská zábava a nejedná se o sport, opak je pravdou. Při golfu totiž zapojujete svaly, o kterých jste možná ani nevěděli. Při odpalu je však tělo zpevněné, soustředíte se na míček a kromě zádového svalstva a středu těla tak posilujete i ruce a nohy. Pokud navíc nepoužíváte golfový vozík a chodíte s golfovým bagem po hřišti pěšky, posilujete i nohy přirozeným pohybem, kterým je chůze. Navíc se zátěží.

Potřebná golfová výbava

Pro základní hru potřebujete golfové vybavení, které je na hřišti i k zapůjčení. Pokud jste se však rozhodli, že se tomuto sportu budete věnovat pravidelně, je na místě pořídit si kvalitní golfovou výbavu. Součástí té jsou rozhodně golfové hole, ať už dřeva pro delší odpaly, železa pro většinu odpalů nebo puttery pro doklepávání golfového míčku do jamky. Do výbavy patří i golfový bag pro snadnější přenášení. Dále golfové míčky a golfové rukavička. Chybět by nemělo ani golfové oblečení, kam patří většinou dlouhé kalhoty a polokošile.

Ideální věk

Neexistuje ideální věk, kdy se dá s golfem začít. Pokud vás tento sport láká a chcete jej vyzkoušet, tak je ta pravá chvíle právě teď. Na hřištích se mohou učit hrát i děti, o které se stará trenér a učí je základům hry. Stejně tak mohou začít hrát i senioři, pro které je tento sport příjemnou zábavou a časem, který stráví s rodinou nebo přáteli. Pro vysoce postavené manažery je golf ideální cestou, jak poznat nové obchodní partnery a zároveň se zbavit starostí pobytem na čerstvém vzduchu.

Fyzická kondice

Není ani důležité, v jaké fyzické kondici jste. Nečeká vás celodenní běhání, ale příjemná chůze, u které si můžete povídat s přáteli nebo spoluhráči. Při odpalu však zapojujete svaly, které druhý den ucítíte a budete překvapeni, že i golfem se dá velmi rychle vyrýsovat postava.

Proč začít

Na otázku proč začít je hned několik odpovědí. Uděláte něco pro své zdraví, naučíte se nový sport, čekají vás ojedinělé zážitky, cestování a poznávání světových hřišť. Navíc golf nemusíte hrát na profesionální úrovni, abyste si jej užili naplno.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.