Gurmár poskytuje přírodní podporu pro redukci hmotnosti a zdravého životního stylu

2.2.2024 | autor: Redakce PŽ

Gurmár poskytuje přírodní podporu pro redukci hmotnosti a zdravého životního stylu

Gurmár neboli gymnema sylvestre je rostlina se schopností ovlivňovat chuť na sladké. Využívá se v různých produktech zaměřených na redukci hmotnosti, jako je například GlukoVital na hubnutí. Tato bylina je ceněná zejména pro svou schopnost omezit příjem cukru a zmenšit chuť po sladkém, což může hrát důležitou roli pro jedince, kteří se bezúspěšně snaží zhubnout.

Redukuje touhu po sladkém

Jedním z hlavních přínosů gymnemy sylvestre je její schopnost snižovat touhu po sladkých pochutinách. Aktivní látky obsažené v této rostlině totiž mají schopnost blokovat na několik hodin „sladké“ chuťové pohárky, čímž dochází k omezení potřeby konzumace cukru a sladkých výrobků. Tento účinek může být pro mnohé jedince velice důležitý, a to zejména při snaze o redukci příjmu kalorií nebo změnu stravovacích návyků.

Regulace hladiny cukru v krvi

Gymnema sylvestre má rovněž pozitivní vliv na regulaci hladiny cukru v krvi. Výzkumy ukazují, že tato rostlina přispívá ke snížení hladiny cukru v krvi tím, že brání absorpci cukru z potravy do krevního oběhu. Užívání této rostliny jako přírodního doplňku tudíž vede k udržení stabilní hladiny cukru v krvi a zároveň snížení chuti k jídlu. Tento přínos může být užitečným doplňkem pro jedince trpící cukrovkou. Navíc její užívání je zcela bezpečné, jelikož nesnižuje hladinu krevního cukru u zdravých jedinců.

Pozitivní vliv na celkové zdraví

Kromě schopnosti ovlivnit touhu po sladkém a regulovat hladinu cukru v krvi nachází gurmár i v dalších oblastech.  Gymnema sylvestre je totiž vhodným přírodním doplňkem také pro podporu trávení a snižování hladiny cholesterolu. Navíc má tato rostlina významné antioxidační a protizánětlivé účinky, čímž má její užívání pozitivní vliv na celkové zdraví a blahobyt. GlukoVital na hubnutí je možné zakoupit například na e-shopu Herbavis.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.