Jak nabrat

24.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Jak nabrat

Z pohledu endomorfa, čili člověka co přibírá skoro jen z pohledu na jídlo, je ektomorfův (toho co špatně nabírá) problém vtipný a snadný jako udělat pár faktur online, nebo vyvenčit svého pejska. Vždyť je to tak lehké. Stačí více jíst. Avšak pro někoho to tak lehké není. Proč? Pro začátek to vyžaduje disciplínu a musíte opravdu chtít. Samo se neudělá.

Tady je 6 tipů a triků jak nabrat:

1-Počítejte si kalorie. Ano, toto nikoho nebaví, ale je to poměrně účinné. Nemusíte si to počítat na gramy, ale může být poměrně důležité, jestli víte, že jste přijali například 3000 kalorií anebo 4000 kalorií.

2- Nebojte se a neházejte flintu do žita. Prakticky každý dokáže nabrat, pokud není nemocný nebo nepatří mezi mizivé procento populace, kterému se to prostě nepodaří. Každý má někde hranici, kdy jeho tělo řekne „už“ a on začne nabírat.

3-Jezte pravidelně. Pokud chcete opravdu přibrat, bude to od vás vyžadovat disciplínu. Někomu to prostě lehce nepůjde, a pokud posnídáte, lehce poobědváte a pak se přecpete na noc, tak zřejmě nepřiberete, spíš nebudete moc zdraví.

4-Zjistěte, po čem nabíráte a zkoušejte experimentovat. Jsou lidé, kteří dobře reagují na rychlé cukry, není to úplně zdravé, ale funguje jim to. Na druhé straně jsou zase lidé, kteří snědí velké porce relativně zdravých věcí a také jim to funguje. Pak je tu také skupina, na kterou funguje zvýšení tuků v podobě například vajec, slaniny nebo různých koktejlů z arašídového másla.

5-Začněte chodit do posilovny. Posilování vám nejenom zvýší chuť k jídlu, ale také nastartuje hormony a bude se vám snáze nabírat. Samozřejmě tu ale platí pravidlo méně je někdy více. Tudíž se nesmíte zničit deseti tréninky týdně a očekávat, že naberete. 2-3 tréninky týdně budou bohatě stačit. Vždyť svaly rostou ve dny, kdy necvičíte.

Tak co vyzkoušíte pár tipů anebo si počkáte, až pomalu zestárnete a váš metabolismus se zpomalí přirozeně?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.