Jak šetřit a chránit životní prostředí?

26.6.2019 | autor: Redakce PŽ

Jak šetřit a chránit životní prostředí?

Neustále se mluví o tom, jak bychom měli chránit a také šetřit životní prostředí. Média se zajímají o různé kampaně spojené s ochranou přírody. Vypíchnout můžeme například kampaň náctileté slečny nazvanou #neplastuj, v rámci níž se má minimalizovat spotřeba plastů, které znečišťují oceány a které jsou důvodem toho, proč mořští živočichové umírají. Pokud se chcete podílet na ochraně přírody, začněte se starat o životní prostředí kolem sebe. A my máme několik tipů, jak lze prostředí kolem chránit.

Tipy, jak chránit a šetřit životní prostředí

  • Začněte jezdit do práce na kole. Pokud kolo nepřichází v úvahu třeba z důvodu velké vzdálenosti, doporučujeme jezdit městskou hromadnou dopravou. Stopa znečištění bude menší, když bude v jednom vozidle jezdit několik desítek lidí, než pokud každý bude jezdit svým vlastním automobilem.
  • Začněte třídit odpad. To je to nejmenší, co pro životní prostředí a planetu obecně můžete udělat. Třiďte plasty, papír i sklo, k tomu určené kontejnery dnes najdete na každém rohu.
  • Investujte do solárních panelů. Díky nim lze nejen snížit energie na rodinném domě, ale také nebudete znečišťovat životní prostředí. Střešní solární elektrárna totiž při výrobě energie nijak prostředí neznečišťuje (v případě, že chcete do fotovoltaiky investovat, obraťte se na firmu Solidsun, která vše navrhne, vyřídí a namontuje). Mezi laiky se solární elektrárně říká i sluneční elektrárna, ve skutečnosti je správný termín fotovoltaická elektrárna.
  • Pokud jste milovníkem kávy, pořiďte si termohrnek a nechejte si kávu udělat vždycky do něj. V kavárnách nebudou protestovat. Navíc tak nebude přibývat odpadků v podobě plastových kelímků nebo papírových kelímků s plastovými vršky.
  • Místo fólií a sáčků používejte skleněné nebo plastové krabičky, které vám budou sloužit dlouhé roky. Dávat do nich můžete nejen svačiny, ale také obědy nebo snídaně. Krabičky nejsou nic drahého, koupí se i do pár stovek korun.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.