Jak si zajistit domácí zdravotní péči?

30.3.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak si zajistit domácí zdravotní péči?

Domácí péče patří mezi velice známý druh péče, která s sebou přináší řadu nezpochybnitelných výhod oproti péči v nemocničním zařízení. Mezi často diskutované výhody patří lepší psychická pohoda pacienta, rychlejší proces uzdravování, či snížení rizika přenosu nemocničních infekcí apod. A jak si můžete domácí péči zajistit?

Domácí péči doporučí ošetřující lékař

Domácí péče je poskytována na základě doporučení ošetřujícího lékaře. Ošetřující lékař stanovuje formu, frekvenci a dobu trvání domácí péče. Na základě toho je pak stanoven agenturou domácí péče ošetřovatelský plán jednotlivých návštěv. Jde o formu péče, jež je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Není se tedy třeba obávat žádných skrytých poplatků. Agentura domácí péče zároveň informuje lékaře o aktuálním zdravotním stavu.

Pro koho je domácí péče určena?       

Domácí zdravotní péče je určena každému člověku, který nepotřebuje být hospitalizován, ale není schopen se obejít bez zdravotnické pomoci. Domácí péči lze rozdělit do 4 základních kategorií, kterými jsou:

·         Domácí péče pro pacienty v pooperačním či poúrazovém období

·         Domácí péče pro pacienty s chronickým onemocněním

·         Domácí péče pro pacienty v terminálním stádiu nemoci

·         Domácí péče pro pacienty, u nichž je doporučeno pravidelné sledování zdravotního stavu

Domácí zdravotní péče zahrnuje široké spektrum činností na základě potřeb pacienta. Například se jedná o měření krevního tlaku či hladiny cukru v krvi, odběry krve, aplikaci injekce či infuze, pravidelné převazy atd.

Obraťte se na agenturu domácí péče

Chcete-li využít služeb domácí péče, pak o tom informujte svého ošetřujícího či praktického lékaře. Kontaktovat můžete rovnou i agenturu domácí péče v okolí vašeho bydliště, která vám se vším pomůže.

V Praze, Brandýse nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Přibyslavi a Táboře se můžete obrátit na Agenturu domácí péče Procare Medical, která poskytuje kvalitní domácí péči v těchto městech a blízkém okolí. V jejich službách je zahrnuta dále soukromá sanitka Praha, domácí plicní ventilace a péče o ventilované atd. Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.