Jak zahnat stres, který škodí nejen naší pleti

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Jak zahnat stres, který škodí nejen naší pleti

Stresu se v dnešní době snad nelze vyhnout. Tlak cítíme z pracovního prostředí, médií, ale také z rodinných vztahů. Vše se negativně podepisuje na naší pleti. Jak si pomoci, abychom ulevili své pleti i psychice? 

Výživa je na prvním místě

Doplňky stravy s obsahem kolagenu jsou dobrou metodou, jak si pomoci k přírodnímu zdroji výživy pro naši pleť, ale i vlasy, klouby a nehty. Hydrolyzovaný kolagen, jež je součástí produktů anti-age,  je nezbytný pro pružnou a pevnou pleť, která je odolná. Dostatek kolagenu se pozitivně podepisuje na našem vzhledu. V kombinaci s pestrou stravou se tak jedná o ideální kombinaci výživy, kterou naše tělo potřebuje k tomu, aby zvládlo současné období velkých výzev.

Rutina jako základ dne

Stresovému období budeme nejlépe čelit tak, že si pevně stanovíme denní řád. Právě rutinní úkony nám pomohou k tomu, abychom si nastavili klid a řád. Pravidelná snídaně, skálopevné dodržování pitného režimu, pravidelný přísun přírodních vitamínů i doplňků stravy, ale také denní pohybové aktivity nám pomohou odbourávat stresovou hladinu.

Psychohygiena

Každý z nás má aktivitu, u které se cítí příjemně. Může se jednat o rybaření, pletení, sekání dřeva, cyklistiku, nebo třeba tancování. Psychohygiena je potřebná k tomu, abychom se mohli cítit šťastní. Pokud se budeme cítit dobře, zvládneme také běžné denní výzvy. Každý den si naordinujte svou chvilku, ve které se nebudete věnovat povinnostem, ale jen svým vlastním radostem. Čerpejte z těchto momentů energii pro následující dny.

Snažte se eliminovat stresové faktory. Pokud vnímáte, že vás články a videa z médií stresují, nalezněte vhodnou alternativu získávání informací. Není potřeba, aby se člověk stresoval kvůli tomu, co nemůže nijak ovlivnit. Snažte se hledat činnosti, které vám přinášejí radost. Obklopte se zdravou stravou a těšte se z toho, že stres dokážete odstranit.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.