Jak zatočit s únavou aktivním životem

20.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Jak zatočit s únavou aktivním životem

Říkáte si, že na únavu přece platí klid, odpočinek a relaxace. Ale opak je někdy pravdou. Pokud do svého života zařadíte pravidelný pohyb, oblíbený sport a další aktivity, budete mile překvapeni novým přívalem energie. Inspirujte se dalšími tipy, jak s únavou zatočit.

Chvilka v domácí posilovně

Možná tomu nebudete věřit, ale únavy se dokážete zbavit i cvičením. Samozřejmě, pokud jste unavení z práce nebo z plnění domácích povinností, tak vás únavy zbaví spánek. Pokud jste však unavení mentálně a psychicky, rozhodně vám pohyb pomůže. Vyzkoušejte jízdu na rotopedu, případně cvičení na eliptickém trenažéru. Rozproudíte ve svém těle hormony štěstí a budete se cítit nabití novou energií.

Alespoň 15 minut denně

Nemusíte každý den trávit cvičením hodiny. Stačí, když si denně zacvičíte třeba 15 minut. Je jedno, zda si užijete běh na běžeckém páse nebo si vyjdete ven na procházku. Nezapomínejte na pohyb ani ve špatném počasí a zařiďte si domácí posilovnu, kde můžete cvičit kdykoliv. Patnáct minut denně, které věnujete aktivnímu pohybu vám dodají tolik energie jako kdybyste vypili tři hrníčky kávy. A to se vyplatí, ne?

Zdravější strava

Pro získání energie a zbavení se únavy, zařaďte do svého jídelníčku víc ovoce a zeleniny. Doplňte také vlákninu a nezapomínejte na bílkoviny. Ty jsou potřebným stavebním kamenem, ze kterého se vám v těle tvoří svaly. Při únavě se vyhněte smaženým potravinám, sladkostem a polotovarům. Raději vždy vybírejte čerstvé suroviny. Nemusíte při přípravě pokrmů strávit v kuchyni celý den. Vyberte si rychlá a snadná jídla, která však budou bohatá na vitamíny. Můžou to být teplé i studené saláty, jídla s luštěninami, případně jídla, ve kterých maso nahradíte například tofu nebo seitanem.

Další tipy a rady

Při pocitu silné únavy se na chvíli zastavte a odpočiňte si. Vyzkoušejte meditaci, případně cvičení jógy. I když máte doma například běžecký pás, na kterém byste chtěli běhat kilometry denně, zkuste začít postupně. Každý den přidávejte pohyb, až se dostanete až k náročnějšímu a delšímu cvičení. Pro posílení středu těla vyzkoušejte závěsný TRX systém, pro podporu zdravých zad pak například pilates. Buďte ve svém životě aktivní a nedejte únavě šanci, aby vás porazila a abyste přestali zažívat nové věci.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.