Jaké byliny je dobré mít stále po ruce a proč?

27.9.2018 | autor: Redakce PŽ

Jaké byliny je dobré mít stále po ruce a proč?

I když se v současné době točí svět kolem superpotravin, jako jsou plody goji, chia semínka, dýňová semínka nebo matcha tea, stále existují lidé, kteří zůstávají věrní bylinkám. Byliny jsou léčitelky už od pradávna, mnozí lidé na jejich léčivé účinky zapomněli, ovšem někteří nikoli. U nás najdeme čím dál více domácností, které se mohou chlubit krásnou bylinkovou zahrádkou. Přidejte se k nim a vypěstuje si bylinky, které jednoznačně využijete. A jaké to jsou?

Jak jsme zmínili, bylinky se pěstují především díky léčivým účinkům, které v sobě ukrývají. Málokdo však ví, že mnohé bylinky je možné přidat i do lahodných pokrmů. Neposilujte tedy své zdraví jen s pomocí semínek či jiných superpotravin, dejte šanci i bylinkám, z nichž se nejčastěji dělají čaje, bylinné sirupy nebo odvary.

Meduňka proti nespavosti

Jste neustále ve stresu a špatně spíte? Nejedná se o stav, se kterým byste se museli smířit. S nespavostí je možné bojovat, a to tak, když začnete pít meduňkový čaj. Právě meduňka totiž zahání nespavost, stejně tak bojuje proti migréně a dokáže člověka zklidnit, což je někdy zapotřebí.

Máta nejen proti migrénám

Migrény jsou nejčastějším problémem žen. Mohou však dostihnout i muže. Jedná se o urputnou bolest hlavy, nevolnost a podrážděnost, s níž však úspěšně bojuje máta. Máta však úspěšně bojuje i proti nachlazení, tudíž se bude v nadcházejících měsících skutečně hodit.

Rakytník pro zdravá játra

Další bylinkou, kterou se vyplatí mít neustále po ruce. Podporuje činnost našich jater, dokáže zlepšit a posílit imunitní systém člověka a také zabraňuje vypadávání vlasů. Kromě toho skvěle regeneruje pokožku, což neumí každá bylinka.

Bazalka nejen do italských pokrmů

I když se bazalka vepsala do podvědomí jako bylinka, která se přidává do italských pokrmů, nepoužívá se jen v kuchyni, ale její využití je rozmanitější. Například je skvělým pomocníkem v boji proti zánětu močových cest.

https://pixabay.com/cs/kv%C4%9Btin%C3%A1%C4%8D-zahrada-zahradnictv%C3%AD-1836660/Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.