Jaké minerály a vitamíny jsou pro tělo nejdůležitější?

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Jaké minerály a vitamíny jsou pro tělo nejdůležitější?

Lidské tělo lze přirovnat ke stroji. Také se každým dnem opotřebovává. Je proto nutné o něj správně pečovat, konkrétně tak, že doplníme nepostradatelné vitamíny a tělu prospěšné živiny. Nemluvíme pouze o doplňování tekutého vitaminu D, ale také o dalších složkách, jež nenajdeme pouze v potravě. Jaké minerály a další látky jsou pro nás nejdůležitější?

Vitamin C pro správnou funkci imunitního systému

Nejen v zimě, kdy virů a bakterií je všude více než obvykle, musíme podporovat imunitní systém. I. jindy v roce nás prakticky neustále napadají nejrůznější škůdci, kteří nás chtějí alespoň na pár dnů přeložit do postele. Zvyšte svou obranyschopnost tím, že doplníte vitamín C. Kromě citrusů a rakytníku je vhodné konzumovat i doplňky stravy v podobě lipozomálního vitamínu C, který se snáze vstřebává a ze kterého si organismus vezme maximum.

Zinek pro paměť i naše buňky

Vedle zmiňovaných vitamínů patří mezi důležité složky i zinek. V lidském těle se nachází ve stopovém množství a jeho vyvážená hladina je víc než důležitá. Nejen, že podporuje růst a dělení buněk v těle, ale také zlepšuje paměť a velkou měrou zrychluje hojení ran.

Vitamín K pro správnou srážlivost krve

Člověk si ani neuvědomuje, k jakým procesům v lidském těle dochází každou minutou. Teprve až ve chvíli, kdy se něco pokazí začneme naši schránku evidovat a vnímat. Problémy většinou přichází se špatnou srážlivostí krve. Abyste se tomuto zdravotnímu problému vyhnuli, doplňujte vitamín K, který běžně najdete například v luštěninách, v mléčných výrobcích nebo v kysaném zelí. Kromě toho tím podpoříte mineralizaci kostí.

Hořčík pro fungování svalů

Vedle zmiňovaného zinku je zapotřebí zmínit i hořčík, který stojí za správným fungováním našich svalů. Díky němu se také uskutečňují nervové vzruchy a krevní tlak je naprosté normě.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.