Jaké zdravotní pomůcky pro sebeobsluhu nejvíce prospějí seniorům?

13.2.2023 | autor: Redakce PŽ

Máte-li rodiče či prarodiče ve starším důchodovém věku, zcela jistě budete souhlasit s názorem, že schopnost jejich samoobsluhy se postupně zhoršuje. Naštěstí existují kompenzační pomůcky, které seniorům usnadní život a posílí zdraví.

Pro snadnější den

Pomůcky pro sebeobsluhu ulehčí seniorům vykonávání každodenních úkonů. Řeč je především o usnadnění vstávání, osobní hygienu a pohyb v koupelně. Velmi vhod proto přijdou různé podsedáky a sedací polštáře, které jsou určeny pro dlouhodobé sezení, jízdu v autě či komfortnější posed na invalidním vozíku. Jelikož se přizpůsobí tvaru tělu, eliminují bolest a zmírňují tlak vznikající váhou těla během sezení. V koupelně senioři ocení toaletní křesla, sedačky a madla do sprchy.

Pro pohodlnější chůzi

Pro osoby se sníženou pohyblivostí jsou chodítka neocenitelnou pomůckou. Poslouží jim jako opora a zároveň odlehčí dolní končetiny při chůzi. Chodítka se rovněž doporučují při pooperačních a poúrazových stavech, stejně tak podporují následnou rehabilitaci. K dostání jsou chodítka krokovací, skládací, čtyřkolová a s odklopnými stupačkami.

Snadná mobilita a skladnost

Skládací hliníková chodítka váží necelých 8 kg, ale přitom mají nosnost až 136 kg. Proto se není třeba obávat se do nich pořádně opřít. Oceníte u nich snadnou manipulaci a praktickou skladnost. Pro větší bezpečí jsou vybavena ruční a parkovací brzdou, která zabrání nechtěnému pohybu. Kromě toho tato chodítka disponují praktickou taškou na zip a polstrovanými držadly pro pohodlnější úchop.

Praktické chodítko, na němž si i odpočnete

Potřebujete-li si během chůze odpočinout, poslouží vám skládací čtyřkolové chodítko se sklopnými stupačkami, sedákem a opěradlem. Jeho součástí je nákupní taška, která je připevněná k přední části chodítka. Dalším praktickým vybavením je držák na berle.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.