Když do života přijde závislost, vyhledejte odbornou pomoc

29.11.2018 | autor: Redakce PŽ

Každý člověk má ve svém životě problémy, které by potřeboval co nejrychleji vyřešit, jenže mnohé dokážou opravdu potrápit. Některé problémy jsou tak vážného charakteru, že člověka doženou k drogám, alkoholu nebo ke konzumaci léků. Bohužel na všech třech věcech se může stát člověk závislým, a to často nepozorovaně. Pokud vnímáte projevy či příznaky závislosti, pokud je vnímáte u někoho z vašich blízkých, vyhledejte co nejdříve odbornou pomoc.

Když do života přijde závislost na lécích

Mezi časté závislosti spadá také závislost na lécích. Závislostí trpí nejčastěji lidé, kteří se dříve potýkali s depresí či nadměrným stresem a napětím, jež se hromadilo v jejich těle. Závislost na lécích pokaždé vzniká nepozorovaně, začíná to předepsáním silných léků proti úzkostemnebo proti nespavosti. Jelikož ale lidé cítí úlevu, začínají léky konzumovat v nadměrném množství, což je postupně mění na závislé a ničí jim to život. K tomu přispívá fakt, že lékař při předepisování léků, pacienta dostatečně neinformuje o riziku vzniku závislosti na daném léku.

Nejčastěji se stáváme závislí na lécích bojujících proti úzkostem, na lécích proti nespavosti a také na lécích proti bolesti.

Když do života přijde závislost na alkoholu

O závislosti na alkoholu se ví, že ničí nejen životy závislým, ale také životy těch, kteří se vyskytují v jejich blízkém okolí. Lidé závislí na alkoholu přistupují negativně ke svému okolí, alkohol dávají na první místo a rodinou opovrhují. Neexistuje pro ně větší štěstí než požitek z alkoholu.

Mezi příznaky závislosti na alkoholu patří například upřednostňování alkoholu před vším ostatním, zjištění, že alkohol nám vlastně chutná, či zjištění, že alkoholu vypijeme mnohem více než když předtím.

Když do života přijde závislost na drogách

Třetí častou závislostí je závislost na drogách, která má několik stádií. Během prvního stádia zkoušíme drogy spíše kvůli zvědavosti, v druhém stádiu potřebujeme drogy častěji, dokonce chodíme pod vlivem drog i do práce, v třetí fázi užíváme drogy denně a dostavuje se finanční tíseň, čtvrtá fáze je fáze poslední, která často končí smrtí.

Pokud jste u sebe nebo u svých blízkých zaregistrovali příznaky závislosti, doporučujeme vyhledat odbornou pomoc. Konkrétně doporučujeme navštívit Neocentrum Více informací na www.neocentrum.cz.

https://pixabay.com/cs/zdrav%C3%AD-l%C3%A9k-vitam%C3%ADny-tablety-nemoc-621356/Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.