Laserové odstranění tetování - co vás na zákroku čeká a kolik to bude stát

9.1.2021 | autor: Redakce PŽ

Laserové odstranění tetování vás dokáže zbavit pigmentu z kůže během několika sezení a bez jizev. Důvodů, proč se tvrdí, že se jedná o jedno z nejvhodnějších ošetření tohoto typu, je hned několik. V tomto článku zjistíte, že laserový paprsek vám neublíží ani nezpůsobí bolest. Dočtete se, jak tato technologie funguje a kdy je zákrok náročnější. V neposlední řadě se dozvíte, kolik vám klinika za tuto akci bude účtovat. Pokud se vám už vaše tetování nelíbí, nebo se jedná o pozůstatek z mládí, na který nejste pyšní, pečlivě si prostudujte následující informace.

Laserové odstranění tetování je absolutně bezbolestné

Jedním z častých mýtů, který koluje mezi lidmi, je, že odstranění tetování musí nutně bolet. Laserové ošetření je však jasným důkazem toho, že se jedná o fámu. Laser je maximálně bezbolestný a nezanechává žádné stopy na pokožce. Podstoupíte-li zákrok na ověřené klinice, nemusíte mít z ničeho strach. Před samotným ošetřením vám bude na oblast, kterou chcete odstranit, aplikován znecitlivující gel, takže o laseru během zákroku nebudete vůbec vědět.

Je možné odstranit každé tetování?

Většina klinik, jež nabízí službu laserového odstranění tetování, se shoduje na tom, že hůře se zbavuje tetování od profesionálních tatérů. Ti totiž používají velmi kvalitní inkousty, které aplikují do větší hloubky, než je tomu u amatérů. Důležité je také množství použitého inkoustu. Čím více barvy na vás tatér spotřeboval, tím hůře se jí budete zbavovat. Lze však říci, že odstranit je prakticky možné každé tetování. Rozdíl ale bude v počtu sezení a tím pádem v délce trvání samotného procesu.

Náročnost závisí také na použitých barvách, jelikož některé lze odstranit snáze a některé hůře. V tabulce níže vidíte srovnání, u jakých barev je zákrok komplikovanější a které jdou naopak odstranit dobře.

 

Snadno odstranitelné barvy

Barvy náročné na odstranění

černá

červená

tmavě modrá

zelená

šedá

žlutá

Jak odstranění tetování laserem probíhá

Před samotným zákrokem vás čeká nejprve konzultace s lékařem, který na základě rozsahu vašeho tetování posoudí, kolik ošetření bude potřeba. Jedno sezení pak trvá přibližně 30 minut. Během této doby bude na vaši kůži působit laserový paprsek, jež inkoustové barvivo v podkoží rozbije na menší části. Ty se po zákroku z těla vyplaví. Na ošetřeném místě vzniknou malé stroupky, které do týdne zmizí. Celý proces je rychlý a jednoduchý. Průběh vypadá následovně:

 

  • Aplikace znecitlivujícího krému - u některých malých motivů není potřeba.

  • Ošetření laserem - zhruba 30 minut na lůžku.

  • Nanesení zklidňujícího gelu.

  • Konzultace s lékařem ohledně domácí péče a domluvení termínu dalšího sezení.

Na kolik vás laserové ošetření vyjde

Cena odstranění tetování laserovým paprskem se odvíjí od velikosti obrázku a použitého inkoustu. Velká tetování od profesionálních tatérů budou vyžadovat více sezení, a proto také u nich bude tato služba dražší. Nejméně naopak zaplatíte za odstranění malých černých motivů. Roli hraje také výběr kliniky, kde budete sezení absolvovat. Cenový rozsah se obvykle pohybuje od 2 500 do 10 000 korun.

Výborně! Jste na konci článku a už víte, proč je odstranění tetování laserem tou nejvhodnější metodou. Zjistili jste, že se nemusíte bát bolesti. Dočetli jste se, které barvy lze odstranit snáz a které hůře. A máte také představu o tom, jak zákrok probíhá, i v jaké cenové relaci se tyto služby pohybují.

A jak jste na tom vy? Zdobí vás nějaký obrázek, který byste ze svého těla nejraději vymazali? Nebo máte přímo vlastní zkušenost s laserovým ošetřením? Zkuste se s námi o ni podělit v komentářích.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.