Nedají vám starosti spát? Pomožte si speciálními doplňky stravy!

16.12.2020 | autor: Redakce PŽ

Spánek, kterým strávíme až třetinu svého života, patří mezi jednu ze základních lidských potřeb. Jeho délka však už je individuální záležitostí. Zatímco někteří potřebují spát deset i více hodin denně, jiným postačí i méně než polovina této doby. 

Studie ovšem prokázaly, že po noci s méně než třemi hodinami spánku dochází k větší podrážděnosti a zhoršení schopnosti koncentrace a pozornosti. A dlouhodobá spánková deprivace vede k vážným zdravotním problémům. Proto je třeba ji nepodceňovat.

Zaměřeno na poruchy spánku

Samotné poruchy spánku se dělí na několik kategorií. Hlavní rozdělení je na potíže s usínáním a se spánkem samotným (insomnie). Problematické však bývá i narušení cyklu spánku a bdění (pásmová nemoc), k němuž dochází u lidí pracujících na směny nebo u osob cestujících přes několik časových pásem. Každá z výše zmíněných poruch samozřejmě vyžaduje jiné řešení.

Proč nemůžete spát?

Pokud se svých problémů se spánkem chcete zbavit, bude zapotřebí stanovit jejich příčinu. A tu pak odstranit. Pokud za vašimi spánkovými problémy stojí stres, klíčem samozřejmě bude se ho zbavit. Na místě je dostatečný odpočinek, zdravá strava a pravidelný pohyb. Pomáhá také jóga a meditace. A před spaním se snažte myslet na něco hezkého. Za poruchami spánku ovšem mohou stát vážné zdravotní problémy. V tom případě je na místě konzultace s lékařem. Na spaní pomohou i HHC květy.

Vyzkoušejte doplňky stravy

Pomoc s poruchami spánku slibují i výrobci některých doplňků stravy. Hned několik takových přípravků najdete na e-shopu brainmarket.cz. Vaší pozornosti by neměl uniknout především přípravek BraiMax Sleep Faster s šesti aktivními látkami pro dostatečně hlubokou nejhlubší i REM fázi spánku. Podle Brainmarket recenze uveřejněné na serveru Ecoblog specializující se na testování ekologických a zero wate produktů proti nespavosti zabírá i Full Spektrum CBD olej a při překonávání zmíněné pásmové nemoci zase zabírá přípravek Brain Max Melatonin.

Spánková hygiena

Pomocníkem při problémech se spaním je také dodržování tzv. spánkové hygieny. Ta obnáší uléhání ve stejnou dobu, eliminace energetických a kofeinových nápojů v pozdních odpoledních hodinách a minimální odpočinek během dne. Kvalitní spánek, jak vidíte, není automatický. Ale naštěstí existují způsoby, jak si k němu dopomoci. Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.