Odstranit tetování můžeme 6 různými způsoby, ale který je ten pravý?

10.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Nerozvážnost mládí nebo následek jinak legendární párty nás může postavit před otázku, jak odstranit tetování. Představa takového zákroku někdy vyvolává obavy i pocity strachu.

Existuje hned několik způsobů jak se nechtěného umění na svém těle zbavit a jeden je zaručeně nejlepší.

Odstranit tetování může bolet

I přes veškeré zázraky moderní plastické chirurgie existují metody, které v průběhu zákroku nebo následně při hojení mohou bolet . Některé z nich jsou známé i po století a ne všechny mají 100% účinnost.

Stoletá metoda solí

Je tomu opravdu mnoho let, co byl objeven postup pomocí vody a soli. Směs se nanese na tetování a následně se kůže brousí rotujícím kartáčem. Dnes už je naštěstí možné nepříjemnou bolest zmírnit lokální anestezií. Průběh celého procesu však neblaze připomíná broušení dřeva a provází ho z pravidla velké krvácení. Samotné hojení je také delší a po zákroku většinou zůstane viditelná jizva. I dnes jde o jednu z nejbolestivějších metod.

Zmrazit a brousit!

Podobný postup, pouze bez soli, nabízí metoda dermabraze. Celý proces je více méně identický, s tím rozdílem, že místo soli se kůže před broušením zmrazí. Obě metody umí odstranit pouze tetování povrchové a ani tak se nelze spolehnout na dokonalý výsledek.

Skalpel, prosím!

V případě menších ozdob lze přistoupit na odstranění celé poznamenané kůže. Použití skalpelu je většinou zárukou kompletního odstranění, ale často za cenu jizvy a možných komplikací v podobě infekcí.Samotný zákrok by měl být díky lokální anestezii bezbolestný a relativně rychlý, ovšem následné hojení už tyto privilegia nenabízí.

Přemalovat nebo přetřít

Velmi levnou a ne vždy spolehlivou metodou mohou být krémy. Nabídka je vcelku bohatá, bohužel jejich účinnost i bezpečnost přinejmenším sporná.Princip krému spočívá na odbarvení tetovacího pigmentu či na postupném odlupování kůže. V obou případech většinou pomocí kyseliny trichloroctové či jiné podobné. Jejich použití v šak může mít na pokožku neblahý vliv, včetně alergických reakcí.V konečném důsledku bude nežádoucí nápis nebo obrázek spíš nevzhledně vybledlý, místo aby zcela zmizel.

Z lebky květinou

Pokud vám nevyhovuje pouze současný vzhled, není nic jednoduššího než stávající výtvor překrýt novým.Výběr z motivů může být omezen, vzhledem k tomu původnímu, ovšem zkušený tatér vám jistě nabídne hned několik možností.Přesto z velkého anděla malou slunečnici neudělá.Nespornou výhodou v tomto případě může být cena, která je za tetování často nižší, než za jeho odstranění.

Laser na 1. místě

Pulsující světlo laserového přístroje rozbíjí pigmenty tetovací barvy na mikročástice, které nakonec tělo samo vyloučí.Ošetření laserem sice vyžaduje více návštěv a v závislosti na velikosti nežádoucího obrázku se může prodražit, ale jeho nesporné výhody jsou:

  • bezbolestnost

  • dokonalý výsledek

  • žádné nebo minimální následky v podobě jizev

V současnosti je laser světovou jedničkou v tomto oboru.

Barevný problém

I tady však existuje malý háček v případě vícebarevného díla. Problém většinou spočívá v zelené, žluté nebo červené barvě, která nepřijímá laserové světlo tak intenzivně jako klasické tmavé odstíny.Celý proces může být tak zdlouhavější a výsledek ne úplně dokonalý. Na druhou stranu jde o světlejší odstíny, jejichž pozůstatky dokážou po čase splynout s barvou kůže.

Mýtus o doživotních následcích mnohdy spontánní akce je v současnosti vyvrácen a díky laseru odpadají i časté obavy. Přesto nám tetování s rozumem minimálně ušetří peníze a starosti navíc.

Máte také vzpomínku z mládí a už jí nechcete? Podělte se s námi, které metodě odstranění byste dali přednost.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.