Protonové centrum v Praze nabízí pacientům zdarma virtuální ambulanci

24.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Čas hraje v oblasti onkologie zcela zásadní roli. Pandemie koronaviru a současná atmosféra strachu má ale za následek, že se někteří pacienti bojí opustit domov, ruší plánovaná vyšetření nebo je odkládají a drahocenný čas ubíhá… Na tento problém reaguje pražské Protonové centrum zavedením služby virtuální onkologické ambulance, která je v provozu od konce ledna. Jde o systém, kdy si pacienti mohou sami zvolit, jestli chtějí setkání s lékaři absolvovat prostřednictvím videokonzultace, nebo se na něj dostaví osobně.

Virtuální ambulance pro pacienty s rakovinou

Ve virtuální ambulanci probíhají videokonzultace pacienta s lékařem. Služba je určena pacientům s nově diagnostikovaným onkologickým onemocněním, kteří mají podstoupit ozařování (radioterapii) a chtějí získat informace o protonové léčbě, jejích výhodách a rizicích, případně dalších léčebných alternativách. Virtuální ambulance je zcela zdarma a pro všechny pacienty z celé ČR.
Hlavní výhody videokonzultace:

  • Možnost absolvovat vstupní konzultaci i v případě náhle vzniklého respiračního onemocnění či v případě karantény.
  • Snížení rizika nákazy koronavirem SARS-CoV-2 v době nepříznivé epidemiologické situace v ČR.
  • Úspora vašeho času stráveného na cestách.
  • Konzultace z pohodlí vašeho domova.
  • Možnost připravit si dotazy na lékaře na základě zaslaných prezentačních materiálů.

Každý pacient má svého koordinátora

Pacienti mají často bolesti, strach a pochybnosti, které se v době pandemie samozřejmě násobí. Proto má každý pacient v Protonovém centru svého osobního koordinátora, který mu je plně k dispozici. V Protonovém centru se vždy snaží, aby zdejší pacienti nečekali zbytečně a šli na konzultaci s lékařem v čase, na který byli objednáni. I po schůzce s lékařem je každý koordinátor připraven se s pacientem znovu spojit a probrat s ním další kroky, případně zodpovědět otázky, které pacienta napadly v průběhu konzultace. Následují administrativní kroky, jež za pacienta řeší právě jeho osobní koordinátor, který také naplánuje všechna potřebná vyšetření.

Co možná nevíte

  • Protonová léčba je ze zákona hrazena zdravotními pojišťovnami a je tedy dostupná všem pacientům z České republiky, ale i klientům slovenských a vybraných evropských pojišťoven.
  • Pražské Protonové centrum (PTC) dosud léčilo přes 6000 pacientů z 50 států světa.
  • Protonová léčba je v současnosti nejšetrnější radioterapií a dává vysokou šanci na úspěšné zvládnutí léčby při minimalizaci vedlejších účinků.
  • PTC vyvinulo jedinečné postupy ozáření, díky nimž mu patří přední místo na světě v léčbě karcinomu prsu.
  • Protonové centrum je spoluautorem mezinárodních doporučení pro léčbu maligních lymfomů a účastní se klinických studií iniciovaných Oxfordskou univerzitou.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.