Sebevědomí - klíč ke spokojenosti

24.5.2017 | autor: Redakce PŽ

Každý by chtěl žít šťastný a spokojený život. Klíčem k němu je naše sebevědomí, kterého však má většina z nás bohužel pomálu. Neustále o sobě pochybujeme, nevěříme si, máme pocit, že se nám nic nedaří. To vše nám komplikuje nejen partnerské vztahy, ale také náš profesní život. Přitom to jde snadno změnit – začněte na sobě pracovat a výsledky se brzy dostaví.

Jak se cítíme, tak vypadáme

Způsobů, jak docílit vyššího sebevědomí, existuje celá řada. Většinou se jedná o maličkosti, které zvládnete hravě praktikovat každý den v pohodlí vašeho domova. Ačkoli vám některé mohou připadat přinejmenším zvláštní, věřte, že fungují – ostatně, vyzkoušejte je sama. Překonávejte svůj strach, nebojte se změn, zkoušejte a objevujte, učte se nové věci. Rozvíjejte vaše silné stránky a vypilujte je k dokonalosti, dotahujte věci do konce, stýkejte se s úspěšnými a pozitivně smýšlejícími lidmi. A v neposlední řadě, nezapomeňte pečovat o své tělo a vzhled celkově – to, jak se cítíme a vypadáme, je totiž vzájemně propojeno.

Mindrákům dejte sbohem

Náš vzhled je významným zdrojem našeho sebevědomí, dodává nám odvahu do velkých výzev, určuje, jak budeme na druhé působit a také z určité části vypovídá o tom, jací vlastně jsme. Ledacos pro jeho vylepšení můžete udělat sama - zdravě se stravujte, sportujte, dopřejte si dostatek spánku a odpočinku a také tekutin. A tam, kde vaše síly nestačí a snaha je marná, povolejte na pomoc odborníky. Ti vám dokážou, že každá žena může být krásná a spokojená sama se sebou – a jde to i bez toho, abyste musela tzv. pod kudluCentra estetické medicíny totiž nabízí i řadu neinvazivních technik a přístrojových ošetření, díky nimž můžete dát vašim komplexům jednou provždy sbohem.

Zdravá pleť, zdravé sebevědomí

Základním předpokladem zdravého sebevědomí je především krásná pleť. Našeho obličeje si totiž okolí všimne ze všeho nejdříve, obzvlášť při vzájemné komunikaci „face to face“. Pokud nás ale trápí nečistá pleť či akné, pak se to podepíše i na přístupu k ostatním. Najednou se začneme stranit lidí, ztrácíme tendenci prezentovat svůj názor ve skupině, pociťujeme stavy úzkosti… I toto onemocnění, které se už dávno netýká pouze dospívajících, se však dnes dá řešit. Kromě pravidelné domácí péče a návštěv kosmetického salonu můžete vyzkoušet i různá přístrojová ošetření, která přináší viditelné výsledky. Tak, ciťte se sebejistě a udělejte krok k životní spokojenosti! Oceníte ho nejednou. Životní spokojenost je totiž to nejkrásnější, co vás může potkat, a proto stojí za to se o ni pokoušet a dopomáhat si k ní, jak jen je to možné.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.